۰
plusresetminus
شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷

سونی ۱۵ جایزهٔ طراحی Red Dot گرفت

ایتنا - امسال Sony موفقیت دیگری را جشن می‌گیرد چرا که Red Dot با ۱۵ جایزه از طراحی نوآورانهٔ محصولات این شرکت قدردانی کرد.
سونی ۱۵ جایزهٔ طراحی Red Dot گرفتSony از ابتدای تأسیس در سال ۱۹۴۶ تاکنون به هدایت بازار محصولات الکترونیکی مصرفی از طریق پیشرفت‌های فناوری ادامه داده و شیوهٔ به‌کارگیری و احساس ما به تکنولوژی را تغییر داده است. مبنای چنین دستاوردی در تعهد مستمر این شرکت به طراحی زیبا و کاربردی با در نظر داشتن خواسته‌های مصرف‌کنندگان، نهفته است.
این امر برای نخستین‌بار در سال ۲۰۰۰ زمانی که Sony جایزهٔ تیم طراحی سال Red Dot را دریافت کرد، به رسمیت شناخته شد.

به گزارش رسیده به ایتنا، امسال Sony موفقیت دیگری را جشن می‌گیرد چرا که Red Dot با ۱۵ جایزه از طراحی نوآورانهٔ محصولات این شرکت قدردانی کرد.
جوایز Red Dot : طراحی محصول که یکی از معتبرترین جوایز طراحی محصولات است، توسط Design Zentrum Nordrhein Westfalen در اِسِن آلمان اهداء می‌شود. در سال ۲۰۱۵ هیئت داوران ۴۹۲۸ درخواست از ۵۶ کشور دریافت کردند که گواهی بر جایگاه این جوایز در جهان است.

بهترینِ بهترین‌ها
در بین محصولات برندهٔ جایزه، Sony دو جایزهٔ‌ Red Dot برد: جوایز بهترین بهترین‌ها. ۹ معیار داوری استفاده شده، طیفی از معیارها و شاخص‌ها را از درجهٔ نوآوری و معیارهای سخت و نرم طراحی کیفی تا معیارهای شاخص‌های عملکردی و اکولوژیک، در بر می‌گیرد و از این رو طراحی پیشگام، حساب‌شده، زیبا و خوشنودکننده را ارج می‌نهد.
پروژکتور پرتاب لیزر بسیار کوتاه زیبای LSPX-W۱S نخستین گام در تحقق مفهوم «Life Space UX» متعلق به Sony است، تجربهٔ کاربری جدیدی که به لطف طراحی شیکی که به‌طور یکپارچه با هر بخشی از خانه‌تان هماهنگ می‌شود، مصرف‌کنندگان را قادر می‌سازد تا از محتوای سرگرمی‌شان در اتاق نشیمن با شیوه‌ای کاملاً جدید و باورنکردنی، لذت ببرند.
لنز پرتاب بسیار کوتاه لیزر به شما اجازه می‌دهد پروژکتور را نزدیک دیوارتان قرار دهید و از این طریق پروژکتور LSPX-W۱S را قادر می‌سازد تا کل فضا را به پنجره‌ای با اندازهٔ واقعی با تصویر گستردهٔ ۱۴۷ اینچی تغییر دهد که به وضوح ۴ برابر Full HD خود می‌بالد و با این کار فضاهای زندگی را به محیط‌های متحول‌شده تبدیل می‌کند.
طراحی شیک و شبیه مبلمان پروژکتور ۴K پرتاب بسیار کوتاه لیزر با فضاهای کنونی زندگی سازگار شده و پرداخت ظریف آلومینیومی‌اش هر اتاق نشیمنی را لوکس و شکیل‌تر می‌نمایاند. این پروژکتور که به‌عنوان قطعه مبلمانی ظریف و زیبا طراحی شده است، نقطهٔ کانونی بی‌همتایی را خلق می‌کند، چه خاموش باشد و چه روشن.
Xperia™ E۳ عملکردی سریع و سرگرمی بی‌رقیبی را با ویژگی‌های سرگرم‌کننده ای که به آسانی قابل استفاده هستند، ارائه می‌کند. Xperia E۳ که از همان طراحی وسبک زیبای تلفن‌های هوشمند پرچم‌دار سری Z۳ بهره می‌برد، به زیبایی صنعتگری شده و به محض بیرون آوردن آن از بسته زیبای‌اش را به رخ می‌کشد. E۳ که هم نازک و هم سبک است به‌گونه‌ای طراحی شده است تا استفاده از آن تنها با یک‌دست آسان باشد و از این رو برای زندگی در حال حرکت ایده‌ال است. Xperia E۳ همچنین نمایشگر ۴٫۵ اینچی بزرگ را با دوربین پشتی ۵ مگاپیکسلی به همراه برنامه‌های دوربین Xperia و HDR برای عکس و باتری قدرتمند با ماندگاری طولانی با حالت Battery STAMINA برای سرگرم نگه‌داشتن شما به مدت طولانی‌تر، تلفیق می‌کند.

برندگان جایزهٔ Red Dot
در سال ۲۰۱۵‏،‏ Sony موفق به دریافت ۱۳ جایزهٔ طراحی محصول برای مدل‌های گوناگونی شامل گروه‌های مختلف محصولات این شرکت قدرتمند فناوری، شد.
برندگانی مانند سری BRAVIA X۹۵۰۰B،‏ سری Xperia Z۳، ‏NW-ZX۲ Walkman‏ و همچنین دوربین DSC-RX۱۰۰M۳ Cyber-shot نشانگر طراحی کاربردی و با سلیقه‌ایست که جریان فناوری را در محیط‌های زندگی مصرف‌کنندگان یکپارچه می‌کند. این محصولات در کنار SRS-X۹۹ بر ترکیبی بین عملکرد فناوری وطراحی ساده‌گرایانه و باوقار تمرکز می‌کنند که ارزش‌افزوده‌ای بی‌نقص را به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهند.

Sony همچنین به دلیل نیروی نوآوری‌اش در بخش پزشکی برندهٔ جایزه شد. نمایشگر قابل نصب بر روی سر HMS-۳۰۰۰MT توانسته است از طریق افزایش راحتی برای پزشکان در جایی که بیشترین نیاز را به آن دارند یعنی در حین جراحی، خستگی آن‌ها را کاهش دهد.

این طیف گستردهٔ جوایز محصولات نشانگر تعهد Sony به طراحی مشتری-محور در تمام فرآیندها و هویت این شرکت است.

Red Dot: بهترین بهترین‌ها
LSPX-W۱S
Xperia™ E۳
Red Dot
سریBRAVIA™ X۹۵۰۰B
سریBRAVIA™ X۹۰۰۰C
NW-ZX۲
SRS-X۹۹
DSC-RX۱۰۰M۳
HMS-۳۰۰۰MT
Xperia Z۳
Xperia Z۳ Tablet Compact
Xperia Z۳ Compact
Xperia T۲ Ultra
Xperia M۲ Aqua
SmartBand Talk، SmartWatch ۳
SSE-TN۱

برای اطلاعات بیشتر دربارهٔ حضور Sony در جوایز Red Dot می‌توانید به نشانی اینترنتی زیر مراجعه کنید:
http://www.sony.net/SonyInfo/design/works/awards/rd_design_2015.html?s_tc=sd_rd2015e_pr
 
کد مطلب: 35308
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام