d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - مرورگر Safari اپل از فایرفاکس محبوب‌تر است
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۶

مرورگر Safari اپل از فایرفاکس محبوب‌تر است

ایتنا - بررسی نشان داد Chrome گوگل با تصاحب 34.7 درصد از این بازار محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی محسوب می‌شود.
مرورگر Safari اپل از فایرفاکس محبوب‌تر است


پس از انجام مطالعات جامع سرانجام مشخص شد کدام یک از مرورگرهای اینترنتی بین کاربران آمریکایی بیشترین محبوبیت را دارند و به صورت گسترده‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی «برنامه تحلیلی دیجیتال»(DAP) وابسته به دولت فدرال آمریکا، طی دوره زمانی ۹۰ روزه بیش از ۱.۳۹ میلیارد کاربر به سایت‌های اینترنتی بیش از ۳۷ آژانس دولتی این کشور سر زدند و بررسی روی آنها نشان داد Chrome گوگل با تصاحب ۳۴.۷ درصد از این بازار محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی محسوب می‌شود.

پس از آن Internet Explorer مایکروسافت با ۲۸.۳ درصد در رتبه دوم قرار گرفته است و به صورت ناباورانه Safari اپل با ۲۰.۳ درصد در رتبه سوم قرار دارد تا فایرفاکس با کسب ۱۱ درصد رتبه چهارم را به خود اختصاص دهد.

بررسی‌ها نشان داده است ۶۷.۵ درصد از بازدیدکنندگان سایت‌های اینترنتی وابسته به دولت آمریکا از رایانه رومیزی استفاده کردند، ۲۴.۹ درصد گوشی هوشمند را مورد استفاده قرار داده‌اند و ۷.۶ درصد هم با تبلت وارد این سایت‌ها شده‌اند.

 

در زمینه سیستم‌های عامل موبایلی، iOS با ۱۶.۵ درصد و اندروید با ۱۳.۹ درصد قرار داشته است و به همین خاطر به راحتی می‌توان دریافت که Safari اپل به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفته است.

نگاه دقیق‌تر به IE که بر خلاف Chrome، فایرفاکس و Safari نسخه‌‌های مختلفی در بازار دارد نشان می‌دهد که مرورگر IE 11 محبوب‌ترین نسخه مرورگر مایکروسافت محسوب می‌شود و ۱۴.۸ درصد از این بازار در اختیار آن است.

پس از آن مرورگر IE 9 با ۵.۵ درصد، IE 8.0 با ۳.۳ درصد و IE 10 با ۳ درصد وجود دارند. مرورگر IE 7 که کمترین محبوبیت را دارد ۱.۷ درصد از این بازار را در اختیار گرفته است.
 
کد مطلب: 35273
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام