۰
plusresetminus
شنبه ۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۴

سامسونگ و مایکروسافت در آستانه همکاری تاریخی

ایتنا- شرکت مایکروسافت با مدیریت ساتیا نادلا وارد عصر جدیدی شده است و به‌نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ درنظر دارد تا سیستم‌عامل اندروید را کنار نهاده و از سیستم‌عامل ویندوزفون مایکروسافت به‌عنوان جایگزین آن استفاده نماید.
سامسونگ و مایکروسافت در آستانه همکاری تاریخی


شرکت مایکروسافت با مدیریت ساتیا نادلا وارد عصر جدیدی شده است و به‌نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ درنظر دارد تا سیستم عامل اندروید را کنار نهاده و از سیستم‌عامل ویندوزفون مایکروسافت به‌عنوان جایگزین آن استفاده نماید.


به گزارش ایتنا از رایورز از techradar، سامسونگ مدت‌هاست که به‌دنبال یک سیستم عامل جایگزین برای اندروید می‌گردد و حتی این فرایند به تولید سیستم عاملی به‌ نام تایزن توسط این شرکت کره‌ای منجر شده است.

در این میان نیز ساتیا نادلا عصر جدیدی را پیش روی مایکروسافت قرار داده است که در آن دیگر مانند دوران استیو بالمر خبری از انحصار مطلق نیست و بسیاری از شرکت‌ها از مایکروسافت به‌عنوان یک شرکت متفاوت یاد می‌کنند که مشتریان خود را در اولویت قرار داده است و دیگر مانند سابق مشتریان محصولات خود را مجبور به استفاده از بسیاری از قابلیت‌ها به‌واسطه پرداخت هزینه سنگین نمی‌کند.

سامسونگ و مایکروسافت به‌احتمال فراوان برای استفاده از سیستم عامل ویندوزفون برای عرضه در تلفن‌های همراه تولید این شرکت کره‌ای به توافق خواهند رسید.
به همین دلیل نیز می‌توان انتظار داشت که ویندوزفون با یک جهش بسیار بزرگ در این زمینه روبرو شود و این معامله را باید یک معامله دوسر برد دانست.


از یک سو مایکروسافت می‌تواند مشتری بسیار بزرگی را برای سیستم عامل همراه خود بیابد و از سوی دیگر نیز سامسونگ می‌تواند وارد مرحله جدیدی از عرضه تلفن‌های همراه هوشمند شده و از وابستگی به گوگل نجات پیدا کند.

خریداری شدن نوکیا توسط مایکروسافت نیز این شرکت را در زمینه تلفن‌های همراه هوشمند به دنیای جدیدی وارد ساخته است که می‌تواند موجب شود تا به‌تدریج شاهد پیشرفت ویندوزفون باشیم و سهم این سیستم عامل در تصاحب بازار، به‌طور چشمگیری بالا برود.

موضوعی که در این میان به‌شدت جلب توجه خواهد کرد این است که گوگل درصورت قطع ارتباط با سامسونگ، یکی از مهم‌ترین عرضه‌کنندگان سیستم عامل خود را از دست خواهد داد.

البته در همین راستا نیز ممکن است پیشنهادی ویژه از سوی گوگل به سامسونگ ارائه شود که تمامی معادلات را برهم بزند.
 
کد مطلب: 35251
نام شما
آدرس ايميل شما