۰
plusresetminus
شنبه ۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۰

عرضه نسخه جدید و سریع مرورگر فایرفاکس

ایتنا- شرکت موزیلا نسخه‌ای جدید از فایرفاکس را منتشر نمود که با استفاده از سازگاری با HTTP/2 می‌تواند سرعتی به مراتب بالاتر از نسخه‌های قبلی خود ارائه کند.
عرضه نسخه جدید و سریع مرورگر فایرفاکس


شرکت موزیلا نسخه‌ای جدید از فایرفاکس را منتشر نمود که با استفاده از سازگاری با HTTP/2 می‌تواند سرعتی به مراتب بالاتر از نسخه‌های قبلی خود ارائه کند.


به گزارش ایتنا از رایورز از وب‌سایت Ibtimes، این نسخه جدید از فایرفاکس که نسخه ۳۶.۰.۴ این مرورگر است، به‌تازگی توسط شرکت موزیلا بر روی وب‌سایت این شرکت قرار گرفته است تا بتوان آن را به‌صورت رایگان دانلود کرد.

این نسخه از مرورگر فایرفاکس دارای سازگاری با پروتکل‌های HTTP/2 است که این سازگاری موجب می‌شود تا این مرورگر بتواند عملکردی بسیار سریع‌تر را از خود برجای بنهد.
همچنین با کمک این پروتکل می‌توان وب‌سایت‌هایی انعطاف‌پذیرتر و دارای قابلیت ارتباطی بالاتر با کاربر را بارگذاری نمود که هر دو مورد موجب می‌شوند تا تجربه بهتری از کارکردن با محیط وب برای کاربران به‌دست بیاید.


این نسخه از مرورگر شرکت موزیلا می‌تواند برای بسیاری از افراد مورد استفاده قرار بگیرد زیرا سیستم‌های عامل ویندوز، مک، لینوکس و اندروید در لیست پلتفرم‌های مقصد عرضه این مرورگر وب به‌چشم می‌خورند.

علاوه بر سرعت و کیفیت بهتر به واسطه HTTP/2، این مرورگر بسیاری از باگ‌ها و ایرادهای نرم‌افزاری موجود در نسخه‌های پیشین خود را رفع کرده است و برای هریک از پلتفرم‌های مقصد خود نیز مزایای ویژه‌ای را درنظر گرفته است.

برای نمونه می‌توان به قابلیت ویژه این مرورگر برای ارائه محتوای وب بر روی تبلت‌های اندرویدی اشاره کرد که به‌صورت بهینه‌سازی شده و بسیار بهتر از پیش اجرا گشته است.

همچنین سیستم ارائه گزارش ایراد در صورت روبرو شدن مرورگر فایرفاکس با کرش نیز به این نسخه از این مرورگر افزوده شده است تا بتوان اطلاعات مربوط به ایرادهای منجر به این رخداد را جمع‌آوری کرده و برای رفع آن اقدام نمود.

همچنین شرکت موزیلا لیستی از امکانات جدید و تغییرات اعمال شده در نسخه ۳۶.۰.۴ را در وب‌سایت خود قرار داده است که این لیست به تفکیک سیستم‌عامل میزبان، قابل دسترسی است.
 
کد مطلب: 35250
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است