۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۸

انواع شارژرهای جیبی

بهترین‌های 2015
ایتنا- برخی از Power Bankها می‌توانند تلفن همراه را تا ده‌بار پیاپی شارژ کنند.
انواع شارژرهای جیبی


امروزه به همراه داشتن تلفن همراه، تبلت یا لب‌تاپ در بسیاری از مواقع ضروری به حساب می‌آید اما گاهی درست زمانی که شارژ یکی از اینها رو به اتمام است، به یک پریز برق دسترسی ندارید، بنابراین داشتن وسیله‌ای به نام «پاور‌ بانک» اجتناب‌ناپذیر است.


به گزارش ایتنا از ایسنا،‌ پاور بانک‌ها (Power Bank) در حال حاضر در انواع، اشکال، وزن و حتی قابلیت‌های متنوع در بازار وجود دارند.

برخی از این شارژرها تنها برای آن طراحی شده‌اند که تلفن همراه را حداکثر یک‌ ساعت شارژ کنند در حالیکه برخی از مدل‌های دیگر برای چند روز پیاپی می‌توانند تلفن همراه را تا ۱۰ بار شارژ کنند.

برخی از مدل‌های پاور بانک نیز با استفاده از انرژی سبز، یعنی با استفاده از نور خورشید شارژ می‌شوند و سپس می‌توانند تلفن یا لب‌تاپ کاربر را نیز شارژ کنند.

اما برای انتخاب یکی از انواع پاور بانک‌، لازم است فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت. قابلیت حمل، یکی از این ویژگی‌های دارای اهمیت است.

برخی از این دستگاه‌های شارژ همراه، به کیف جداگانه برای حمل نیاز دارند در حالیکه برخی مدل‌ها آنقدر سبک و کوچک هستند که می‌توانید آنها را در جیب خود قرار دهید.

ویژگی با اهمیت دیگر در انتخاب یک پاور بانک، ظرفیت آن است. معمولا تمام ظرفیت ذخیره شارژ این نوع شارژرها به دستگاه تلفن همراه منتقل نمی‌شود بلکه بخشی از آن تبدیل به گرما یا صرف تبدیل ولتاژ می‌شود.

بنابراین معمولا چیزی حدود ۷۰ درصد ذخیره انرژی یک پاور بانک به طور مفید صرف شارژ دستگاه خواهد شد.

برای اینکه دقیق اندازه‌گیری کنید که یک پاور بانک چند بار می‌تواند تلفن همراهتان را شارژ کامل کند، کافی است توانایی شارژ پاور بانک را با مشخصات باتری موبایل مقایسه کنید.

البته برخی از پاور بانک‌ها امکانات بیشتری را نسبت به بقیه شارژرهای همراه ارائه می‌دهند.

برای مثال برخی از این دستگاه‌ها به طور اتوماتیک خاموش و روشن می‌شوند، به این معنی که به محض اتصال تلفن یا تبلت، پاور بانک روشن و به محض اینکه شارژ دستگاه پر می‌شود، پاور بانک نیز اتوماتیک خاموش خواهد شد. این ویژگی از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند.

همچنین برخی از دستگاه‌های پاور بانک برای نمایش میزان انرژی باقی‌مانده یک LED دارند.

بهتر است پاور بانکی را انتخاب کنید که LED آن میزان دقیق شارژ باقی‌مانده در دستگاه را به شما نشان دهد.

برخی از این پاور بانک‌ها نیز یک نور فلاش LED دارند که با توجه به قابل حمل بودن این شارژرها، می‌توانید از این نور به عنوان چراغ‌قوه استفاده کنید.

وب‌سایت pcadvisor لیستی از بهترین پاور بانک‌ها در سال ۲۰۱۵ را ارائه داده که قیمت‌های آن بر اساس تومان مطابقت داده شده است.
کد مطلب: 35176
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است