۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۵

از دوشنبه بازار اینترنتی تا راه‌اندازی مجدد سیم‌کارت‌های قطع‌شده

ایتنا- به منظور گسترش خریدهای اینترنتی به مدت یک هفته دوشنبه بازار اینترنتی برگزار می‌شود.
از دوشنبه بازار اینترنتی تا راه‌اندازی مجدد سیم‌کارت‌های قطع‌شده


مدیر مرکز توسعه تجارت الکترونیک اعلام کرد که قرار است از دوشنبه به مدت یک هفته بازاری با عنوان "دوشنبه بازار اینترنتی" با هدف گسترش فضاهای خریدهای اینترنتی و خریدهای ارزان‌تر برگزار شود.


به گزارش ایتنا از ایسنا، به گفته محمد گرکانی‌نژاد طی هفته برگزاری جشنواره خرید، مرکز مشاوره مجازی دارندگان نماد اعتماد الکترونیک، سامانه آموزش همگانی تجارت الکترونیک و باشگاه هواداران نماد اعتماد الکترونیک بهره برداری می‌شود.

برگزاری کنگره جهانی موبایل و حضور وزیر ارتباطات ایران در این کنگره هم از دیگر اخبار حوزه IT در هفته گذشته بود.

در این کنگره که به نوعی بزرگترین نمایشگاه عرضه جدیدترین محصولات دنیای ارتباطات به حساب می‌آید، محمود واعظی نیز به دعوت رسمی مدیر کنگره جهانی موبایل GSMA نیز شرکت کرده و در حاشیه آن با برخی وزرای ارتباطات کشورهای حاضر در اجلاس، دیدار و ملاقات‌های دو جانبه انجام داده است.

کنگره جهانی موبایل GSMA معتبرترین رویداد سالانه این صنعت است که همه ساله در بارسلون اسپانیا برگزار می‌شود و بخش اصلی آن، برنامه وزرا نام دارد که طی سه روز و به منظور بحث، مذاکره و تبادل اطلاعات و دانش در خصوص قابلیت‌ها و توان انقلابی تلفن همراه برگزار می‌شود.

از سوی دیگر در هفته‌ای که گذشت خطاب به مشترکانی که طی مهلت اعلام شده برای احراز هویت سیم‌کارت خود اقدامی نکرده بودند و در نتیجه سیم‌کارت‌ آن‌ها قطع شده بود، رگولاتوری توضیحاتی ارائه کرد.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با تاکید بر اینکه این افراد نیازی به تعویض سیم‌کارت ندارند، رباره نحوه فعال‌سازی مجدد سیم‌کارت‌های قطع شده گفت: مشترکین همراه اول و ایرانسل می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت یا نمایندگی‌های مجاز اپراتور، کد ملی خود را اعلام کنند تا بصورت خودکار سیم‌کارت آنها وصل شود.

از دیگر راه‌های فعال‌سازی سیم‌کارت‌های قطع‌شده، تماس از تلفن ثابت با شماره سامانه ۰۹۱۲۹۹۹۰ و یا ارسال کد ملی به ۸۹۸۰ برای مشترکان همراه اول است و ایرانسلی‌ها نیز می‌توانند از طریق تلفن ثابت با سامانه ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ تماس گرفته و یا پس از ارسال عدد ۱ به شماره ۲۷۲، کد ملی خود را اعلام کنند.

از سوی دیگر با تصویب پروانه‌های FCP برای شرکت‌های خدمات اینترنتی، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران(نصر) طی هفته گذشته به ارائه توضیحاتی درباره این مجوزها پرداخت و ضمن تشریح ابعاد بسترسازی از طریق این مجوزها به جایگاه مشورتی نماینده این سازمان در رگولاتوری اشاره کرد.

رئیس سازمان نصر، با اشاره به این‌که در این سازمان همیشه بحث نقش این سازمان در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح بوده است، خواستار اعطای حق رای به این سازمان از سوی سازمان تنظیم مقررات شد.

همچنین مدیر عامل شرکت پست با اعلام این خبر که تعرفه‌های پستی برای سال آینده افزایش نخواهد داشت، گفت: فعلا برنامه‌ای برای سال ۹۴ نداریم.

هرچند پست نیرومحور است و ما حدود ۱۵ درصد افزایش حقوق را داریم اما فعلا برنامه‌ای برای افزایش نداریم چون باید مراحلی را طی کند و کمیسیون مربوطه باید استدلال‌های ما را بپذیرد.

در هفته گذشته شرکت ارتباطات زیرساخت با برگزاری مراسمی به اعطای جوایز ملی کیفیت در چهارمین دوره آن پرداخت.

علاوه بر آن شورای عالی اطلاع‌رسانی نیز طی هفته گذشته از ارائه نرم‌افزاری با عنوان SETASSS و با هدف ارزیابی عملکرد سامانه‌های تبدیل متن به گفتار فارسی خبر داد.

بر اساس گزارش این شورا، در حال حاضر نسخه بتا از نرم‌افزار جامع SETASSS در سایت دبیرخانه ارائه شده و پس از رفع مشکلات احتمالی نسخه نهایی آن ارائه می‌شود.
کد مطلب: 35027
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام