۰
plusresetminus
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۴

تازه‌ترین آمار از دنیای سیستم‌عامل‌های همراه

81 درصد بازار در انحصار اندروید
ایتنا- تسلط گوگل بر سیستم عامل‌های همراه هنوز کمرنگ نشده است.
تازه‌ترین آمار از دنیای سیستم‌عامل‌های همراه


بررسی‌ها نشان می‌دهد گوگل در سال 2014 کماکان بر بازار سیستم‌عامل‌های همراه حاکم بوده است و این تسلط هنوز کمرنگ نشده است.


به گزارش ایتنا از فارس، سیستم عامل اندروید در ماه‌های پایانی سال 2014 توانسته 81.5 درصد از بازار را به خود اختصاص دهد و سیستم عامل iOS اپل با فاصله بسیار در رتبه دوم است.

همچنین بر سر کسب جایگاه سوم نیز رقابت گسترده‌ای میان شرکت‌های مختلف در جریان است.

یافته‌های مؤسسه تحقیقاتی آی‌دی‌سی نشان می‌دهد که علیرغم عرضه مدل جدید گوشی آیفون سهم iOS افزایش نیافته و حتی روند نزولی طی کرده است.

به گونه‌ای که سهم سیستم‌عامل یاد شده در مجموع در سال 2014 تنها 14.8 درصد بوده است.

البته در سه ماهه چهارم سال 2014 این رقم تا حدی افزایش یافته و به 19.7 درصد رسیده است.

Android و iOS در مجموع 96 درصد از بازار سیستم‌عامل‌های همراه را در اختیار دارند و ویندوز فون و بلاک بری علیرغم تلاش‌های مایکروسافت و بلاک بری قادر به خودنمایی نبوده‌اند.

کارشناسان آی‌دی‌سی می‌گویند ویندوزفون با برتری ضعیفی رتبه سوم را در اختیار دارد و با سیستم‌عامل‌های همراه شناخته نشده دیگری مانند فایرفاکس، بلاک بری، Sailfish و ... در حال رقابت است.

آی‌دی‌سی می‌گوید از مجموع 1.3 میلیارد گوشی آندرویدی عرضه شده در جهان یک میلیارد واحد از آنها به فروش رفته‌اند و این در حالی است که اپل توانسته 192 میلیون آیفون به فروش برساند.

سهم گوشی‌های ویندوز فون هم در سال 2014 از 3.3 درصد به 2.7 درصد کاهش یافته و بلاک بری هم که در سال 2013 حدود 1.9 درصد از بازار را کنترل می‌کرد حالا تنها 0.4 درصد بازار را در اختیار دارد.
کد مطلب: 34872
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام