۰
plusresetminus
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۳

عرب‌ها و ایرانی‌ها بیشترین منتشرکننده اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی

ایتنا- جهانگرد: در حوزه تشخیص و پیگیری‌ها و کشف پرونده‌های حوزه مجازی از هیچ کشوری در دنیا عقب نیستیم.
عرب‌ها و ایرانی‌ها بیشترین منتشرکننده اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی


معاون وزیر ارتباطات گفت: کشورهای عربی و ایرانی‌ها بیشترین اطلاعات را بر روی خروجی شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهند و این مساله باعث ایجاد افزایش تهدیدات می‌شود.


به گزارش ایتنا از مهر، نصرالله جهانگرد در مراسم افتتاح ساختمان مرکزی پلیس فتا گفت: در شبکه‌های اجتماعی بیشترین اطلاعات از سوی کشورهای عربی بر روی خروجی سایت قرار می‌گیرد و بعد از آن مردم کشور ما بیشترین سطح اطلاعات را در این شبکه‌ها منتشر می‌کنند و همین باعث ایجاد افزایش ضریب تهدیدات خواهد شد لذا مردم از انتشار اطلاعات شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در سال ۸۱ برنامه جامع به کارگیری فناوری اطلاعات مطرح شد و همزمان امنیت اجتماعی فضای سایبر نیز مورد توجه کارشناسان قرار گرفت گفت: در آن زمان یک روز آرزو داشتیم که بهترین آزمایشگاه احیاء «هارد» را داشته باشیم و امروز پلیس فتا به این مهم دست یافته است و این برای ما جای بسی افتخار دارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز ما در حوزه تشخیص و پیگیری‌ها و کشف پرونده‌های حوزه مجازی از هیچ کشوری در دنیا عقب نیستیم.

دبیر شورای‌عالی فناوری اطلاعات با بیان اینکه اگر در طی یک دهه گذشته روی موضوع توانایی سایبری پلیس متمرکز نمی‌شدیم امروز تا این میزان موفقیت برای تامین امنیت فضای کسب و کار در محیط سایبر ایجاد نمی‌شد گفت: هم اکنون مجموعه‌ای از سرمایه‌ها برای پشتیبانی از فعالیت‌ها در فضای سایبر در حال کار است.

وی تشکیل شورای عالی فضای مجازی را یکی از نتایج حاصل از تعاملات ملی دانست و افزود: هر میزان شهروندان با محیط مجازی آشنایی پیدا کنند یقینا میزان بهره‌وری افزایش یافته و متقابلا مخاطرات با کاهش رو به رو می‌شود.

بر همین اساس ما حوزه توانمندسازی شهروندان را در دستور کار قرار داده‌ایم تا مردم متوجه شوند که چه اطلاعاتی را از خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند و چه اطلاعاتی را منتشر نکنند.

معاون وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: در شبکه‌های اجتماعی بیشترین اطلاعات از سوی عرب‌ها بر روی خروجی سایت قرار می‌گیرد و بعد از آن مردم کشور ما بیشترین سطح اطلاعات را در این شبکه‌ها از خود منتشر می‌کنند این در حالی است که شهروندان آمریکایی در این موضوع در پائین‌ترین سطح از انتشار اطلاعات شخصی خود هستند.

همین موضوع باعث شده تا مردم ما به دلیل عدم آگاهی تهدیدات زیادی پیرامونشان در فضای مجازی باشد که اگر مردم به این تهدیدات واقف شوند دیگر اقدام به انتشار اطلاعات شخصی خود در شبکه‌های مجازی نخواهند کرد.
کد مطلب: 34863
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام