۰
plusresetminus
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۴

ظاهراً مایکروسافت در طراحی آیکن‌های جدید ویندوز ۱۰ افتضاح عمل کرده است!

ایتنا- شاید بهتر است از مایکروسافت بپرسیم، دلیلش برای تغییر آیکون‌ها چه بود!
ظاهراً مایکروسافت در طراحی آیکن‌های جدید ویندوز ۱۰ افتضاح عمل کرده است!


اگر از کاربران قدیمی ویندوز باشید مسلماً تغییر رابط کاربری و آیکن‌ها در ویندوز XP و ویستا بسیار برایتان هیجان‌انگیز بود. حالا مایکروسافت بار دیگر تصمیم گرفته تا آیکن‌ها را در ویندوز ۱۰ تغییر دهد اما ظاهراً این‌بار چندان موفق عمل نکرده است.


قرار است که در نسخه‌های آتی آزمایشی ویندوز ۱۰ آیکن‌های جدید را به همراه داشته باشد.

یادم هست که آیکن‌های جدید ویندوز ویستا همه را شگفت‌زده کرده بود و حتی بسیاری کاربران پیش از عرضه ویستا با نصب نرم‌افزارهای جانبی اقدام به تعویض آیکن‌های ویندوز XP خود با آیکن‌های ویندوز ویستا کردند.

همان‌طور که انتظار می‌رفت در تصاویر درز کرده از آیکن‌های جدید ویندوز ۱۰ مایکروسافت سعی کرده تا آیکن‌ها حالت مسطح و تخت داشته باشند اما نتیجه کار حداقل از نظر ما چندان رضایت‌بخش نیست.

پیش از این هم کاربران ویندوز گاهی به آیکن‌های ویندوز و به طور مثال حذف آن‌ها از منوی استارت ویندوز ویستا شکایت داشته‌اند اما آیکن‌های جدید بعضاً اصلاً طراحی خوبی ندارند.

بگذارید از آیکن جدید سطل بازیافت شروع کنیم. حتماً می‌دانید که مایکروسافت طراحی این آیکن در طول عمر ویندوز بارها تغییر کرده است اما نسخه ویندوز ویستا کماکان پابرجا مانده است.


حالا آیکن جدید را ببینید؛ آیا فرزند یکی از کارکنان مایکروسافت این آیکن را با MS Paint طراحی کرده است؟!

اگر کمتر از یک دقیقه در Paint وقت بگذارید نتیجه کار احتمالاً شبیه تصویر زیر خواهد شد:


از آن‌جا که مایکروسافت سعی کرد تا با جهش به نسخه دهم ویندوز تغییرات اساسی را نشان دهد حالا هم تلاش می‌کند با تغییر اساسی آیکن‌ها این تغییرات را بیشتر جلوه دهد.

اگر به خاطر داشته باشید طراحی اسپورت و سبز-آبی ویندوز XP در ابتدای عرضه تعجب، انتقاد و بعضاً اعتراض برخی کاربران را برانگیخت اما آن طراحی که Fisher-Price نام گرفته بود پس از ۱۴ سال کماکان هم محبوب کاربران است.

اوضاع برای ویندوز ۱۰ اما قدری متفاوت است. همین حالا هم در بخش بازخورد کاربران مایکروسافت بیشتر کاربران با طراحی جدید مخالف هستند و احتمالاً مایکروسافت در نسخه نهایی باز هم تغییرات بیشتری را اعمال خواهد کرد.


به هر حال ویندوز ۱۰ هنوز یک پروژه کامل نشده است و عادلانه نیست که از همین حالا درباره رابط کاربری و المان‌های آن انتقاد کنیم.

تغییر کلیه آیکن‌ها به نظر یک قدم درست می‌آید هرچند که بعضی آیکن‌ها مانند سطل بازیافت واقعاً به بازطراحی نیاز دارند.

اگر به تازگی از ویندوز ۸ به ویندوز ۱۰ کوچ کرده‌اید احتمالاً آن تغییرات بزرگی را که مایکروسافت وعده داده بود نمی‌بینید چراکه ویژگی‌های جدید از جمله کورتانا ، بخش اعلان‌ها و رابط کاربری جدید قرار است به مرور به نسخه‌های آزمایشی و پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ پا بگذارند.


اگر از رابط کاربری بگذریم تمامی منتقدان عملکرد ویندوز ۱۰ را بسیار عالی ارزیابی کرده‌اند و می‌توان انتظار داشت این سیستم‌عامل در هر دستگاهی مانند لپ‌تاپ، تبلت و یا گوشی عملکرد مناسبی داشته باشد.

منبع: فارنت
کد مطلب: 34851
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای