۰
plusresetminus
جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۶
Data Center

بازار جهانی مراکز داده سازمانی بدون رشد

ایتنا - در فصل پایانی سال 2014 میلادی نصب مراکز داده جدید در سراسر جهان رشد 0.2 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است.
بازار جهانی مراکز داده سازمانی بدون رشد


گزارش جدید نشان می‌دهد که راه‌اندازی مراکز داده جدید در جهان برای فصل چهارم سال ۲۰۱۴ میلادی رشد اندکی را تجربه کرده و درخواست برای استقرار مراکز داده سازمانی سنتی کاهش یافته است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی‌تی‌پی، مرکز تحقیقاتی 451 Research گزارشی را با عنوان "صدای سازمان: مراکز داده" منتشر کرد و در آن گفته شد در فصل پایانی سال ۲۰۱۴ میلادی نصب مراکز داده جدید در سراسر جهان رشد ۰.۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است تا بر این اساس طی سه ماه مذکور تنها ۴.۳ میلیون دستگاه مرکز داده و سایت IT جدید در سراسر جهان به کار گرفته شود.

کاهش درخواست سازمان‌های جهان برای در اختیار گرفتن مراکز داده به دنبال کاهش تمایل برای استقرار مراکز داده سنتی سازمانی صورت گرفته است و به خصوص در بازارهای اشباع شده، این قبیل سیستم‌ها محبوبیت خود را به طور کامل از دست داده‌اند.

این کاهش در حالی تجربه شده است که سازمان‌ها به میزان گسترده درخواست خود را برای استفاده از خدمات پردازش ابری اعلام کرده‌اند و ترجیح می‌دهند داده‌های خود را مبتنی بر فضای مجازی مدیریت کنند.

 

اگرچه این بازار در پایان سال ۲۰۱۴ میلادی رونق چندانی نداشته است، اما سازمان‌ها همچنان بزرگ‌ترین مشتریان مراکز داده‌ بودند و ۸۳ درصد از سیستم‌های فروخته شده در سه ماه پایانی ۲۰۱۴ به این مراکز اختصاص یافته است.

در مقابل، شرکت‌های تولیدکننده مراکز داده چندکاربری ۱۲ درصد و مراکز ارائه دهنده خدمات پردازش ابری نیز ۵ درصد این بازار را تصاحب کردند.
 
کد مطلب: 34753
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است