۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۵

ده راه برای افزایش سرعت موبایل‌های اندرویدی

ایتنا- اگر حس می‌کنید به تازگی از گوشی اندرویدی‌تان راضی نیستید، این مقاله شاید به کارتان بیاید!
ده راه برای افزایش سرعت موبایل‌های اندرویدی


وقتی شما برای خرید یک موبایل هوشمند هزینه زیادی می‌کنید، انتظار دارید این گوشی برای شما تا چند سال عمر کند و دوام بیاورد.


عوامل زیادی وجود دارد که می‌تواند سرعت گوشی موبایل هوشمند شما را کاهش دهد که ممکن است از آنها اطلاع نداشته باشید. اگر حس می‌کنید گوشی اندرویدی شما درست کار نمی‌کند یا سرعت عملکردش پایین آمده است می‌توانید با این راهکارها سرعت آن را افزایش دهید.

گوشی‌تان را restart کنید: احتمالا فراموش می‌کنید که هر از گاهی گوشی موبایل‌تان را restart کنید. اما بهتر است بدانید این ابزار هم مثل کامپیوترهای شخصی نیاز دارد که گاهی خاموش و دوباره روشن شود. بنابراین بد نیست گاهی این کار را انجام دهید.

مطمئن شوید که سیستم شما به روز است: اگر گوشی شما کند کار می‌کند، ممکن است سیستم عامل گوشی‌تان به روز نشده باشد. بنابراین بهتر است از این مسیر Settings- About device- Software update بروید تا اگر به‌روز‌رسانی برای سیستم عامل گوشی شما وجود دارد، آن را انجام بدهید.

عکس‌ها، اپلیکیشن‌ها و هر چیز اضافه دیگری را که به آن نیازی ندارید، پاک کنید: اگر گوشی شما هنوز هم کند است، به فایل‌ها و اپلیکیشن‌هایی که کمتر از آنها استفاده می‌کنید یا اصلا نیازی به آنها ندارید سر بزنید و آنها را پاک کنید. معمولا بسیاری از ما فراموش می‌کنیم که فایل‌های موسیقی یا عکس‌های قدیمی را پاک کنیم. اپلیکیشن‌ها می‌توانند در پس‌زمینه حجمی از فعالیت پردازنده گوشی شما را به خودشان اختصاص بدهند که این خود باعث کند شدن گوشی می‌شود.

کش اپلیکیشن‌هایتان را پاک کنید: گوشی شما گاهی عکس‌ها یا بعضی اطلاعات مربوط به یک اپلیکیشن را ذخیره می‌کند تا در زمان باز کردن آن اپلیکیشن دیگر نیازی به دانلود کردن دوباره این اطلاعات نباشد. اما وقتی که گوشی شما کند کار می‌کند، حتی پاک کردن حافظه کش اپلیکیشن‌ها هم می‌تواند موثر باشد. برای انجام این کار باید از مسیرSettings- Storage- Cached data بروید.

عملکرد انیمیشنی گوشی‌تان را کاهش داده یا اصلا غیر فعال کنید: این هم یک روش دیگر برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی شما است. برای انجام این کار می‌توانید از قسمت Settings گوشی به بخش About phone رفته و به پایین بروید تا به قسمتی به نام Build Number برسید.

روی این قسمت دقیقا هفت بار بزنید تا به قسمتی به نام Developer options دسترسی پیدا کنید. در این منو می‌توانید بخش‌هایی مانند Window animation scale، Transition animation scale و Animator duration scale را پیدا کنید. روی هر کدام از این بخش‌ها پنج بار بزنید تا خاموش و غیر‌فعال شوند.

یک حافظه ROM نصب کنید: با نصب این حافظه می‌توانید فایل‌های سیستم اندروید را با فایل‌های جدیدی جایگزین کنید که ممکن است قابلیت‌های جدیدی را به گوشی شما اضافه کند.

از آنجا که سیستم عامل اندروید متن باز است، هر کسی می‌تواند آن را تغییر دهد و براساس سلیقه خودش از آن استفاده کند. اگر گوشی اندرویدی شما قدیمی است و به روز‌رسانی‌ها را دریافت نمی‌کند، می‌توانید با این کار جدیدترین نرم‌افزارها را روی آن نصب کنید و از طرفی سرعت گوشی را بالا ببرید.

اگر مرورگر کروم گوشی شما را کند کرده است، راهی برای درست کردن آن وجود دارد: اگر متوجه شدید که مرورگر کروم باعث کندی گوشی شما شده است، می‌توانید با ایجاد فضای حافظه بیشتر برای آن سرعت کار این مرورگر و گوشی‌تان را افزایش دهید.

برای این کار مرورگر کروم را باز کرده و یک تب جدید باز کنید و در قسمت آدرس بار chrome:/ / flags/ #max-tiles-for-interest-area را تایپ کنید. با این کار یک منوی جدید باز می‌شود که به شما اجازه می‌دهد میزان حافظه اختصاص داده شده به این مرورگر را تغییر بدهید.

اپلیکیشن‌هایی را که قدرت پردازشی زیادی نیاز دارند شناسایی کنید: با شناسایی این اپلیکیشن‌ها می‌توانید منبع بسیاری از مشکلات و کندی‌های گوشی‌تان را هم پیدا کنید. با استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند Watchdog Task Manager می‌توانید میزان قدرت پردازشی را که گوشی شما برای هر اپلیکیشن اختصاص می‌دهد بررسی کنید و نگاه دقیق‌تری به عملکرد گوشی‌تان بیندازید.

اطلاعات پس‌زمینه‌ای را محدود یا غیرفعال کنید: یکی از دلایلی که باعث کندی عملکرد گوشی اندرویدی شما می‌شود، پردازش اطلاعات در پس‌زمینه است. با محدود کردن این پردازش اطلاعات یا حتی غیرفعال کردن آن می‌توانید کمک زیادی به افزایش سرعت گوشی‌تان کنید.

برای این کار می‌توانید به مسیر Settings- Data Usage رفته و در آنجا میزان اطلاعاتی را که برای هر اپلیکیشن در پس‌زمینه پردازش می‌شود، ببینید.

اگر هیچ کدام از راه‌حل‌ها به نتیجه نرسید، دوباره تنظیمات کارخانه‌ای را فعال کنید: اگر با هیچ کدام از این راه‌حل‌ها سرعت گوشی شما بالا نرفت و تغییری را احساس نکردید، می‌توانید گوشی‌تان را به حالت تنظیمات کارخانه‌ای بازگردانید تا در شرایطی قرار بگیرد که انگار روز اولی است که آن را خریده‌اید. برای این کار باید به مسیر Settings- Backup and reset و Factory reset بروید.
کد مطلب: 34700
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر