۰
plusresetminus
شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۱

نشست اوباما در سیلیکون‌ولی؛ شرکت‌های بزرگ نیامدند

ایتنا - کاخ سفید تایید کرده است که پس از نشست با سران این صنعت و چهره‌های مجری قانون در زمینه امنیت سایبری، رئیس جمهوری یک فرمان اجرایی به این منظور امضاء خواهد کرد.
نشست اوباما در سیلیکون‌ولی؛ شرکت‌های بزرگ نیامدند


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، از شرکت‌های فناوری خواسته که برای مقابله با جرایم اینترنتی، اطلاعات بیشتری را با دولت آمریکا و شرکت‌های امنیتی به اشتراک بگذارند، اما برخی شرکت‌های کلیدی حوزه فناوری اطلاعات، دعوت کاخ سفید را رد کرده‌اند.


به گزارش ایتنا از بی‌بی‌سی، این نشست بنا بر تصمیم اوباما به جای واشنگتن در سیلیکون‌ولی در شمال کالیفرنیا، مقر بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری اطلاعات، برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش‌ بلومبرگ، مارک زوکربرگ و ماریسا مایر ـ مدیران ارشد فیسبوک و یاهو ـ همراه با لری پیج و اریک اشمیت از گوگل دعوت‌ها را رد کرده‌اند.
فیسبوک، یاهو، گوگل و مایکروسافت مدیران رده پایین‌تری را به کنفرانس فرستاده‌اند.

کاخ سفید تایید کرده است که پس از نشست با سران این صنعت و چهره‌های مجری قانون در زمینه امنیت سایبری، رئیس جمهوری یک فرمان اجرایی به این منظور امضاء خواهد کرد.

پس از آنکه سال گذشته شرکت سونی پیکچرز هدف حمله گسترده سایبری قرار گرفت، که دولت آمریکا کره شمالی را مسئول آن می‌دانست، موضوع امنیت سایبری به یکی از اولویت‌های کاخ سفید تبدیل شد.

اما برخی از شرکت‌های کلیدی حوزه فناوری اطلاعات نگران نظارت حکومت هستند.

از زمانی افشاگری
اوباما از شرکت‌های فناوری خواست اطلاعات بیشتری به دولت آمریکا بدهند
ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی در مورد نقش این نهاد در نظارت بر تبادل اطلاعات، رابطه دولت ایالات متحده و شرکت‌های حوزه فنآوری با چالش‌هایی همراه بوده است.

اوباما از تشکیل سازمانی برای تبادل اطلاعات و تحلیل‌ها حمایت می‌کند که کاخ سفید می‌گوید کارش کمک به تبادل محتوا و تهدیدهای بالقوه میان شرکت‌ها و حکومت خواهد بود.
براساس بیانیه کاخ سفید، رئیس جمهوری فرمان اجرایی مشورتی را به منظور راه‌اندازی سازمان‌های تحلیل و همرسانی اطلاعات امضاء خواهد کرد.

کاخ سفید اعلام کرده است که این فرمان در عین حال مجموعه‌ مشترکی از استانداردهای داوطلبانه را برای سازمان‌ها تعیین می‌کند که حفاظت از آزادی‌های مدنی را شامل می‌شود.
اوباما همچنین یک واحد اطلاعات را راه انداخته است که تحلیل‌های امنیت سایبری را هماهنگ خواهد کرد.

قرار است یک عضو ارشد آژانس جرایم ملی بریتانیا هم در کنار مدیران گوگل، فیسبوک و مایکروسافت حاضر شود.

اقدام اوباما برای امنیت سایبری، به دنبال تلاش‌های مشابه دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا صورت می‌گیرد.
آقای کامرون ماه گذشته گفت که شکل‌هایی از ارتباطات که در مقابل اقدامات نظارتی مقاومت می‌کنند، نباید مجاز باشند.

اظهار نظر او، حمله‌ مستقیمی به ارتباطات رمزگذاری شده از قبیل فیس‌تایم اپل (Apple's FaceTime) و استفاده از شبکه اسکایپ مایکروسافت تفسیر شده است.
 
کد مطلب: 34667
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر