۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۷

توصیه‌های همراه اول به مشترکان رومینگ بین‌الملل

ایتنا- همراه اول به مشترکان خود توصیه کرد قبل از سفرهای خارجی، از داشتن اعتبار کافی در سیم‌کارت خود مطمئن شوند.
اداره كل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد:
نظر به محدود بودن اعتبار رومینگ بین‌الملل در سیم‌کارت‌های دائمی، امکانات و تمهیدات مناسبی جهت قطع نشدن ارتباط در خارج از کشور، در نظر گرفته شده است.

بر اساس این اطلاعیه، فراهم کردن امکان اعمال بستانکاری برای جلوگیری از قطع بدهی در هنگام استفاده از سرویس رومینگ بین‌الملل، ارائه خدمات خاص به مشترکان ویژه (VIP) جهت عدم قطع سرویس در خارج از کشور و امکان پرداخت کارکرد میان دوره به‌صورت غیرحضوری، از جمله تمهیداتی است که از سوی اپراتور اول تلفن همراه کشور، برای مشترکان دائمی در نظر گرفته شده است.

همچنین همراه اول توصیه کرده است، از آنجا که مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری از این پس به‌راحتی می‌توانند به‌صورت الکترونیکی شارژهای ۵۰۰ هزار و یک میلیون ريالی تهیه کنند و با توجه به اینکه شارژینگ سیم‌کارت‌های اعتباری به‌صورت آنلاین انجام می‌شود، مشترکان به‌منظور مدیریت هرچه بهتر هزینه‌های رومینگ بین‌الملل، در سفرهای خارجی به کشورهایی که طرف قرارداد اعتباری همراه‌اول هستند، از این سیم‌کارت‌ها استفاده کنند.

هم‌اکنون همراه‌اول با ۲۷۱ اپراتور در ۱۱۲ کشور، قرارداد رومینگ بین‌الملل دارد که همگی به‌طور مستقیم و بدون واسطه منعقد شده‌اند.

همراه‌اولی‌ها می‌توانند برای افزایش بستانکاری و جلوگیری از قطع بدهی رومینگ، حرفB را به ۹۹۰۰۰۹ پیامک کرده و به میزان مورد نظر، شناسه پرداخت، دریافت و سپس به‌صورت غیرحضوری (از طریق ۹۹۹۰، تلفنبانک، اینترنت، ATM و...) اقدام به پرداخت مبلغ کنند.

همچنین می‌توانند از طریق تماس با مرکز اطلاع‌رسانی ۹۹۹۰، ارسال پیامک با متن «نام یا کد کشور بدون صفر» به ۸۰۷۰ و ارسال پیامک با متن «R، نام یا کد کشور بدون صفر» به ۹۹۰۰۰۹، از تعرفه‌های رومینگ و مکالمات بین‌الملل کشور در کشور مورد نظر اطلاع یابند.

منبع : دنیای اقتصاد
کد مطلب: 34623
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
توصیه اش به اون دسته از کاربران اینترنت همراه اول که اعصاب ندارند چیه؟ چطور ارامش خودشون رو حفظ کنند و گوشیشون رو نکوبن به دیوار؟
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام