۰
plusresetminus
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۰

پرداخت‌های موبایل و خودپردازی در صدر تهدیدهای سایبری 2015

ایتنا- پیش‌بینی می‌شود دستبرد هکرها به پرداخت‌های الکترونیکی به ویژه پرداخت‌های موبایلی از جمله مهم‌ترین تهدیدهای سایبری در سال ۲۰۱۵ خواهد بود.
پرداخت‌های موبایل و خودپردازی در صدر تهدیدهای سایبری 2015به گزارش ایتنا از فارس، نماینده آنتی ویروس ESET در ایران گزارشی از پیش‌بینی حملات به پرداخت‌های الکترونیکی در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده است.

بنابراعلام محققان این شرکت امنیتی، در سال ۲۰۱۵ شاهد افزایش و پیچیدگی حملات به پرداخت‌های الکترونیکی خواهیم بود.

در سال ۲۰۱۴ نیز شاهد حملات به پرداخت‌های الکترونیک بودیم. به‌طوری که تنها یک کلاهبردار سایبری توانست به تنهایی بیش از ۶۰۰ هزار دلار را به سرقت ببرد.

پابلو راموس رییس تیم تحقیقاتی ESET در این باره می‌گوید: هنگامی که کاربر پرداخت الکترونیک را برای خرید کالا و خدمات انتخاب می‌کند، توجه هکرهای طماع را به خود جلب می‌کند.

ESET گزارشی را مبنی بر سرقت بیش از ۵۶ هزار دلار از سایت داگ والت در ماه می سال گذشته منتشر کرد.

همچنین شاهد حمله به حساب‌های شخصی‌ بودیم. بدافزارها از طریق تحلیل رمز عبورهای معروف و معمول به حساب‌های افراد دسترسی پیدا می‌کردند.

در این راستا تیم تحقیقی تاکید می‌کند که از رمز عبورهای پیچیده و منحصر به فرد استفاده کنیم.

پیش تر چند شرکت امنیتی گزارشی را از وضعیت موجود تهدیدهای سایبری منتشر کرده بودند که افزایش حملات به خود پردازها را یکی از بیشترین انواع حملات در سال ۲۰۱۵ پیش بینی شده بود.

در تحقیقات اخیر ESET پیش بینی می‌شود با توجه به افزایش تراکنش‌های مالی الکترونیکی به ویژه پرداخت‌های موبایلی و وجود حفره‌های فراوان در بستر موبایل، تهدیدهای جدی‌تر متوجه این گونه پرداخت‌ها خواهد شد.
کد مطلب: 34559
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای