۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۱

مرورگر جدید از سوی مدیر سابق Opera

ایتنا-مرورگر Vivaldi ظاهرا تلفیقی از مرورگرهای سنتی است که ابزارهای مدرن نیز در خود جای داده است!
مرورگر جدید از سوی مدیر سابق Opera


به‌تازگی خبرهایی در خصوص عرضه مرورگر اینترنتی جدیدی به نام Vivaldi منتشر شده که ساختار اصلی آن بر اساس کروم گوگل تعریف شده است.


این مرورگر اینترنتی توسط گروهی از متخصصان ساخته شده است که مدیریت آن برعهده «جان تچنر» ( Jon Tetzchner) مدیر اسبق مرکز تولید نرم‌افزارهای Opera است.

در حال حاضر نسخه اولیه مرورگر اینترنتی Vivaldi آماده شده است و مرکز تولید کننده پیش‌نمایش فنی آن را برای سیستم‌های عامل ویندوز، مک و لینوکس عرضه کرده است.

شکل ظاهری Vivaldi تلفیقی از مرورگرهای اینترنتی سنتی با رابط کاربری معمولی است که ابزارهای مدرن اینترنتی مانند Chrome گوگل و Spartan مایکروسافت نیز در آن به کار رفته است.

این مرورگر اینترنتی در قسمت بالا و سمت چپ خود یک کلید کوچکی دارد که کاربر با فشردن آن می‌تواند وارد منوی اصلی شود و زیر نوار اصلی برای وارد کردن آدرس‌های اینترنتی، کلید برگشت به صفحه قبل، ‌به‌روزرسانی صفحه، رفتن به صفحه بعد و... قرار گرفته است.

در سمت چپ این مرورگر اینترنتی یک بخش ویژه تعبیه شده است که دسترسی سریع به سایت‌های مورد علاقه، لینک دانلود‌ها، اطلاعات ثبت شده و... را فراهم می‌کند.

کاربر همچنین در پائین‌ترین قسمت این مرورگر اینترنتی می‌تواند کلید مربوط به تنظیمات آن را در اختیار بگیرد و قابلیت‌های این محصول را برمبنای نیاز خود تغییر دهد.

منبع : فارنت
کد مطلب: 34465
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر