۰
plusresetminus
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۲

بی‌پناهی کاربران اندروید در برابر حملات هکری!

ایتنا- برخی می‌گویند گوگل برنامه‌ای برای برطرف کردن یک آسیب پذیری خطرناک در مرورگر اینترنتی نسخه‌های قدیمی اندروید ندارد.
بی‌پناهی کاربران اندروید در برابر حملات هکری!


بررسی‌ها نشان می‌دهد گوگل هیچ برنامه‌ای برای برطرف کردن یک آسیب پذیری خطرناک در مرورگر اینترنتی نسخه‌های قدیمی اندروید ندارد.


به گزارش ایتنا از فارس، با توجه به اینکه ۶۰ درصد از کاربران اندروید از نسخه‌های قدیمی این سیستم‌عامل همراه استفاده می‌کنند بی‌مسئولیتی گوگل آنها را به طور جدی در معرض خطر قرار داده است.

نکته جالب این است که گوگل در هفته‌های اخیر به افشای آسیب پذیری‌های امنیتی سیستم‌عامل‌های شرکت‌های رقیب مانند اپل و مایکروسافت پرداخته، اما خود حاضر نیست برای به روزکردن سیستم‌عامل اندروید کاری انجام دهد.

شرکت گوگل خود از وجود مشکل یاد شده آگاه است. این مشکل مربوط به مرورگر اینترنتی نسخه 4.3 Jelly Bean سیستم‌عامل مذکور و همین طور نسخه‌های قدیمی تر اندروید است و لذا امنیت میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند.

استدلال گوگل این است که به روزکردن برنامه مرورگر در نسخه‌های قدیمی آندروید به علت اتکای آن به موتور قدیمی وب کیت و همین طور برخی مشکلات فنی دیگر چالشی بزرگ است.

بی توجهی گوگل به رفع مشکل یاد شده با واکنش تند موسسات و متخصصان امنیتی مواجه شده است که نگرانند هکرها از این مشکل برای سرقت اطلاعات شخصی صدها میلیون نفر سواستفاده کنند.

یکی از نسخه‌های اندروید که کاربرانش با چنین مشکلی مواجه نیستند نسخه Android: 4.4 KitKat است که ۳۹.۱ درصد از کاربران آندروید از آن استفاده می‌نمایند.

Android 5.0 Lollipop که در ماه نوامبر عرضه شد تنها از سوی یک دهم درصد از کاربران اندروید مورد استفاده قرار گرفته است.
کد مطلب: 34378
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام