۳
۰
plusresetminus
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۴

برنامه ریزی برای ورود نسل پنجم موبایل به ایران

5G تا ۶ماه دیگر می آید
ایتنا- رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه ریزی برای ورود نسل پنجم موبایل به ایران تا ۶ ماه آینده خبر داد.
برنامه ریزی برای ورود نسل پنجم موبایل به ایران
به گزارش ایتنا از مهر، محمد خوانساری رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش داده‌های عظیم اظهار داشت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال بسترسازی لازم برای بومی سازی و بکارگیری داده‌های عظیم - بیگ دیتا - در کشور است که در این راستا با برگزاری همایش‌های مختلف در صدد شناساندن این فناوری‌ها است.


وی با بیان اینکه در حوزه فناوری نوین، توسعه صنعت و بومی‌سازی را باید مدنظر داشت، گفت: در جایگاه کلان بحث خدمات، استانداردها و زیرساخت‌های مورد نیاز در هر فناوری باید بررسی شود و پس از آن لازم است به موضوع آموزش، پژوهش و ترویج فناوری‌های نوظهور پرداخته شود.

خوانساری ادامه داد: با توجه به گسترش فناوری‌های نوین در جهان، لزوم بسترسازی جهت بومی سازی و بکارگیری این داده‌ها در کشور احساس می‌شود.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در بحث فناوری‌های نوظهور، آینده نگری و آینده پژوهی جزو اهداف این پژوهشگاه است افزود: درخصوص ورود به نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی و موبایل نیز برای شش ماه دیگر برنامه ریزی لازم انجام شده است.

وی با اشاره به برگزاری همایش‌ بیگ دیتا با هدف توسعه صنعت فناوری‌های نوظهور، در مورد بیگ دیتا و فرصت‌هایی که این فناوری در کشور می‌تواند به وجود آورد گفت: کاربرد داده‌های عظیم در تحلیل داده‌های بدون ساختار به منظور پیش‌بینی و بهینه‌سازی آینده ضروری است.

خوانساری خاطرنشان کرد: تا دهه اول سال ۲۰۰۰ داده‌ها اکثرا ساختارمند بودند اما به واسطه حضور اینترنت امروزه بیش از ۸۰ درصد از داده‌ها بدون ساختار هستند که از طریق رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها تولید می‌شوند؛ در این میان ایران یکی از تولید‌کنندگان این نوع داده‌ها است و باید بررسی شود که از بازار ۲۵ میلیارد دلاری داده‌ها چه سهمی به ایران تعلق دارد.
کد مطلب: 34205
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Romania
خئده دار نیست اره شاید 6 ساله دیگه اون هم شاید ...
feedback
Iran, Islamic Republic of
وقتی در ایران سرعت 4G نصف 3G ارائه میشه تازه اونم نمایشی و فقط در نمایشگاه و ... خدا به داد نسل 5برسه ...... رایتل مثلاً با این سروصدا سرعتش با ایرانسل یکیه! :|
jalal
feedback
Romania
مگه همون نسل اول و دوم و بعقیه رو در حد ۲۰% از ظرفیتشونم که شده به ما ارائه دادن چه برسه به نسلهای بعدی شون جز مسخره کردن کاربرای ایرانی و توهین بهشون چیزه دیگی نیست قرا بودما با نسل سوم تصویری صحبت و تلویزیون نگاه کنیم حالا قرا با نسل پنجم آپلو هوا کنیم!!؟
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام