۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۵۶
در هندوستان و با کمک نرم‌افزار ویژه:

تلفن‌های همراه هوشمند در خدمت بهداشت و سلامت عمومی

ایتنا – کشور هندوستان با یک مشکل بسیار بزرگ در زمینه بهداشت عمومی روبرو است زیرا بسیاری از مردم این کشور به صورت روزانه به‌جای استفاده از دستشویی، این کار را در محل‌های عمومی انجام می‌دهند و همین امر نیز مشکلات و هزینه‌های فراوانی را برای دولت هند دربرداشته است و به همین دلیل نیز مسئولان این کشور قصد دارند تا با کمک تلفن‌های همراه هوشمند وتبلت‌ها برای رفع این مشکل فرهنگی اقدام کنند.
تلفن‌های همراه هوشمند در خدمت بهداشت و سلامت عمومی


کشور هندوستان با یک مشکل بسیار بزرگ در زمینه بهداشت عمومی روبرو است زیرا بسیاری از مردم این کشور به صورت روزانه به‌جای استفاده از دستشویی، این کار را در محل‌های عمومی انجام می‌دهند و همین امر نیز مشکلات و هزینه‌های فراوانی را برای دولت هند دربرداشته است.
به همین دلیل نیز مسئولان این کشور قصد دارند تا با کمک تلفن‌های همراه هوشمند وتبلت‌ها برای رفع این مشکل فرهنگی اقدام کنند.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم، مشکل دستشویی در خیابان‌ها، به‌صورت سالانه برای دولت هند هزینه‌ای پنجاه میلیارد دلاری دربر دارد که این هزینه بیشتر به‌خاطر مسائل درمانی پرداخت می‌شود زیرا بر اساس آمار از هر دو هندی، یکی از آنها در طول روز به جای استفاده از سرویس‌های بهداشتی، محیط‌های عمومی و خیابان‌ها را آلوده می‌کند.

در این میان وزارت فناوری و امور بهداشتی دولت هند قصد دارند تا با عرضه یک نرم‌افزار برای تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها، میزان مراجعه افراد به سرویس‌های بهداشتی عمومی را بسنجند و به این‌ترتیب می‌توان با کمک این نرم‌افزار متوجه شد که چه کسانی به محیط زیست و بهداشت عممی لطمه وارد می‌سازند.

 

این ساختار نظارتی نمی‌تواند مشکل هندوستان را تاحد بسیار بالایی برطرف کند زیرا بسیاری از افراد به واسطه شرایط مالی ضعیف از تلفن‌ همراه هوشمند و یا تبلت استفاده نمی‌کنند ولی با کمک این سیستم می‌توان قشر متوسط به بالا را در این کشور کنترل کرد تا میزان انجام این عمل غیربهداشتی به حداقل برسد.
 
کد مطلب: 33959
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام