۰
plusresetminus
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۰

اف.بی.آی با یک شوخی سایبری فریب خورد!

ایتنا- دیوید گرت، با انتشار خبر هک شدن قریب الوقوع CNN توانست FBI را گمراه کند!
اف.بی.آی با یک شوخی سایبری فریب خورد!


یک نویسنده حوزه امنیت سایبر موفق شد با تهدید جعلی شبکه سی ان ان، پلیس فدرال آمریکا(اف.بی.آی) را فریب دهد.


به گزارش ایتنا از ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل، شوخی این فرد مبنی بر حمله سایبری به شبکه خبری سی.ان.ان مورد توجه اف.بی.آی قرار گرفت و پلیس به این شبکه و رسانه‌های دیگر هشدار داد که یک حمله هکری قریب الوقوع در راه است.

دیوید گرت، نویسنده آمریکایی گفت: این پست تهدیدآمیز را در اینترنت منتشر و ادعا کرده که از اعضای گروه هکرهایی است که به استودیوی سونی پیکچرز حمله کردند.

گرت در این پست تهدید آمیز جعلی این درخواست را مطرح کرد که شبکه سی.ان.ان باید وولف بلیتزر، گوینده مشهور خبر را تحویل دهد.

وی گفت: این پست را در سایت "پست‌بین‌" که تهدیدهای هکرهای سونی در آن منتشر شده بود قرار دادم تا ثابت کنم این سایت موثق نیست.

در پی این شوخی دیوید گرت، اف.بی.آی به شبکه سی ان ان و رسانه‌های دیگر هشدار داد که حملات هکری قریب الوقوعی در جریان است.

پس از هشدار اف بی آی، گرت در توییتر گفت: پست جعلی من در پست‌بین مورد توجه اف بی آی قرار گرفت. من خطاب به سی ان ان نوشتم "وولف را به ما تحویل دهید" و اف بی آی آن را دقیقا تهدید تلقی کرد. این یک شوخی بود تا نشان دهم هیچ کس درباره هیچ چیز تحقیق نمی‌کند. تمام تهدیدها علیه سونی یک بلوف است و به نظرم نباید جدی گرفته شود.

گرت تاکید کرد: این پست را نوشتم تا نشان دهم سایت پست‌بین منبع معتبری نیست و هر فردی می‌تواند هر مطلبی را در آن قرار دهد.

هکرهایی که سیستمهای رایانه‌ای سونی پیکچرز را هک کردند، چند پیام نظیر لینک اسناد ربوده شده از این شرکت را در پست‌بین منتشر کرده بودند.

دیوید گرت گفت: اف.بی.آی در حال بازجویی از وی درباره این اقدام است.

آمریکا معتقد است هکرهایی از طرف دولت کره شمالی برای تلافی ساخت و انتشار فیلم سینمایی "مصاحبه"(یک کمدی درباره رهبر کره شمالی) به استودیوی فیلمسازی سونی پیکچرز حمله سایبری کرده اند.

این کمدی داستان دو خبرنگار است که قرار است با کیم جونگ اون مصاحبه کنند و سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) با اطلاع از این موضوع آنها را برای ترور کیم جذب می‌کند.
کد مطلب: 33932
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام