۰
plusresetminus
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۷

افزایش تمایل کاربران به خرید نسل جدید سیستم‌های عامل موبایلی

ایتنا - آن دسته از کاربرانی که برای نخستین بار قصد خرید گوشی هوشمند را دارند بیش از دیگر کاربران سراغ سیستم‌های عامل جدید می‌روند.
افزایش تمایل کاربران به خرید نسل جدید سیستم‌های عامل موبایلی


کارشناسان بازار به این نتیجه رسیده‌اند که فروش گوشی‌های هوشمند مبتنی بر نسل جدید پلتفورم‌های موبایلی رو به افزایش است و کاربران امروزی تمایل زیادی به استفاده از سیستم‌های عامل موبایلی جدید دارند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از دی‌جی‌تایمز، از جمله سیستم‌های عامل جدید که این روزها مورد توجه کاربران قرار گرفته است می‌توان به Android One گوگل، Firefox OS موزیلا و Tizen سامسونگ اشاره کرد که پیش‌بینی می شود فروش آنها در سال ۲۰۱۵ میلادی افزایش قابل ملاحظه یابد.

کارشناسان بر این باورند، آن دسته از کاربرانی که برای نخستین بار قصد خرید گوشی هوشمند را دارند بیش از دیگر کاربران سراغ سیستم‌های عامل جدید می‌روند.

این طور که گارتنر در آخرین گزارش خود اعلام کرده است، در فصل سوم سال ۲۰۱۴ میلادی ۳۴ درصد از بازار جهانی تلفن‌های همراه به گوشی‌های معمولی اختصاص داشت که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۱۸ میلادی این رقم به کمتر از ۱۰ درصد برسد.

 

تفاوت قیمت میان گوشی‌های هوشمند و معمولی مهم‌ترین دلیلی محسوب می‌شود که ادامه فروش گوشی‌های معمولی را باعث شده است که البته ورود نسل جدید گوشی‌های هوشمند ارزان می‌تواند این شکاف را از میان بردارد.

مرکز Microsoft Mobile به عنوان بازوی تولیدکننده دستگاه‌های موبایلی مایکروسافت تصمیم گرفته است به طور کامل از بازار جهانی گوشی‌های معمولی خارج شود.
این در حالی است که دیگر تولیدکنندگان تلفن‌همراه با تکیه بر سیستم‌های عامل Android One، Firefox OS و Tizen سعی می‌کنند نسل جدید گوشی‌های هوشمند را با میانگین قیمت ۵۰ تا ۱۰۰ دلار روانه بازار کنند.
 
کد مطلب: 33907
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام