۰
plusresetminus
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۸

پایان الزام مایکروسافت برای تسهیل دسترسی به مرورگرهای رقیب

ایتنا- همکاری پنج ساله شرکت مایکروسافت با اتحادیه اروپا به منظور نمایش مرورگرهای رقیب و تسهیل دسترسی به آنها با پایان مدت قرارداد دو طرف به پایان رسید.
پایان الزام مایکروسافت برای تسهیل دسترسی به مرورگرهای رقیب
به گزارش ایتنا از فارس، در سال ۲۰۰۹ و به دنبال محکومیت مایکروسافت از سوی اتحادیه اروپا به علت رفتار تجاری غیررقابتی و بازاریابی انحصاری مرورگر خود از طریق سیستم عامل ویندوز، این اتحادیه مایکروسافت را ملزم کرد تا در زمان اجرای مرورگر IE در ویندوز پنجره ای را به نمایش بگذارد که در آن علاوه بر مرورگر خود چهار مرورگر دیگر نیز معرفی شده و امکان استفاده از آنها برای گشت و گذار در اینترنت فراهم آید.

مرورگرهایی که علاوه بر IE بدین منظور معرفی شدند عبارتند از گوگل کروم، فایرفاکس شرکت موزیلا، مرورگر سافاری شرکت اپل و مرورگر اپرای شرکت اپرا.

البته اتحادیه اروپا مایکروسافت را ملزم کرده بود که تنها به مدت ۵ سال این پنجره را برای کاربران به نمایش بگذارد و حال بعد از سپری شدن مدت یاد شده شرکت مایکروسافت دیگر الزامی به این کار ندارد.

در زمان آغاز اجرای این طرح مایکروسافت بیش از ۷۰ درصد از بازار مرورگرهای اینترنتی را در اختیار داشت، اما از آن زمان تاکنون مرورگرهای دیگری همچون کروم و فایرفاکس عرصه را بر IE تنگ کرده اند و همین مساله باعث شده سهم مرورگر یاد شده در بازار اروپا به ۱۸ تا ۲۵ درصد کاهش یابد.

بررسی‌های StatCounter نشان می‌دهد که مرورگر گوگل کروم با سهم ۵۰ درصدی از بازار اروپا فعلا در رتبه اول است.
کد مطلب: 33851
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام