۱۰
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۴
با مسدودسازی "صفحات غیراخلاقی"

فیلترینگ هوشمند با کنترل اینستاگرام آغاز به کار کرد

ایتنا- ظاهرا از این پس نیاز به فیلتر کردن کامل ابزارهای پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد.
فیلترینگ هوشمند با کنترل اینستاگرام آغاز به کار کرد


با موفقیت در دسترسی به امکان مسدودسازی فقط محتوای مجرمانه، نیاز به فیلتر کردن کامل ابزارهای پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی از بین رفت.


به گزارش ایتنا از فارس، در پی آغاز پالایش هوشمند، از اوایل هفته جاری صفحات غیراخلاقى شبکه اجتماعی اینستاگرام فیلتر شده است. این در حالی است دسترسی به دیگر صفحات این شبکه اجتماعی کماکان بدون تغییر امکان پذیر است.

با توجه به اینکه اکنون گوشی موبایل در دسترس تمام گروه‌‌های سنی قرار دارد و گروه‌های کم سن و نوجوان از طرفداران پروپاقرص اینترنت و شبکه‌های اجتماعی هستند، امکانی که خیال والدین را در استفاده فرزندان از این فضا آسوده کند، بسیار ضروری است.

از سوی دیگر با موفقیت در دسترسی به امکان مسدودسازی فقط محتوای مجرمانه، نیاز به فیلترکردن کامل ابزارها پیام رسان و شبکه‌های اجتماعی از بین رفت و همچنان امکان استفاده به جا از این ابزارهای ارتباطی برای کاربران فراهم خواهد بود.
 
کد مطلب: 33778
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
هر وقت اینترنت هوشمند باعث کم شدن فیلترینگ شد خبر بدید! راستی احراز هویت کی شروع میشه؟ پرسیدن شماره شناسنامه و کارت ملی کاربر و شماره شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر کاربر و وضعیت تحصیلی، تاهل، اشتغال و سربازی کاربر به منظور تعیین سطح دسترسی او بین محدود، خیلی محدود و به شدت محدود؟
میثم
feedback
Iran, Islamic Republic of
روش های بیومتریک توی کشورهای دیگه هم داره اجرا میشه
feedback
Iran, Islamic Republic of
ای کاش به جای اینکه کل دامنه ی 1نفر رو میبندن فقط اون عکس یا فیلم غیر اخلاقی رو فیلتر میکردند نه کل صفحَشو !
feedback
Iran, Islamic Republic of
با موفقیت در دسترسی به امکان مسدودسازی فقط محتوای مجرمانه


این فارس آنچنان با ذوق زدگی می گوید "با موفقیت" که من فکر کنم خود سازندگان اینترنت هم به چنین موفقیتی دست پیدا نکرده اند.

افرین بر فالس نیوز و همه رسانه هایی که واقعا به فکر مردم و جوانان هستند!!!!!!!
سعید
feedback
United Kingdom
بیچاره شدیم

میدونید فیلترینگ هوشمند یعنی چی؟
یعنی هر صفحه روی سرور خارجی باشه اول باید محتواش بررسی بشه بعد به دست کاربر برسه
این یعنی سرعت فوق العاده افتضاح و تاخیر بسیار زیاد در دریافت صفحات از سرورهای خارجی
Arash
feedback
Iran, Islamic Republic of
اینطوریها هم که میگی نیست، صف نون نیست که Cache Server هستش مثلاً صفحه رو برای شما باز میکنه، اگه هیچ ایده ای راجع بهش نداشت میره دنبال تجزیه و تحلیلش.
کارشناس ارشد امنیت ارتباطات
feedback
Iran, Islamic Republic of
فیلترینگ محتوا سالهاست که در حال استفاده هست که یکی از معایبش سرعت پایین و دقت کم هست.
این معایب شرکتهای امنیتی اون را به سمت فناوری ابری سوق داد بدین صورت که محتویات صفخات سایتهای اینترنتی از طریق یک روبات خزنده تحلیل و بررسی می شه و یک لیست سیاه از صفحات سایتها تولید می شود. به جای آنالیز هر صفحه هر بار، سرورهای قدرتمند مبتنی بر ابر وظیفه آنالیز را برعهده دارند.
شاید این راهکار مناسب تر باشه.
feedback
Iran, Islamic Republic of
هیچی دیگه داریم میشیم مثل مردم کره شمالی!!!!
یه دفه اینترنت رو بگیر راحت کن خودتو......
پویاا
feedback
Iran, Islamic Republic of
بسیار عالی خیلی خوشحال شدم،دوستای عزیز توی کشورهای دیگه هر فرد یک آی پی استاتیک داره بخاطر همین کسی اینترنت رو محل امنی باری جرایم خالی کردن عقده هاش نمیدونه و مشخص هست در اینترنت چکار میکنه زیاد ناله نکنید اگر کار خلاف قانون نمیکنید نگران اونهم نباشید،متخصصان آی تی میدونن من چی میگم (دوستای عزیز هر کس وبگردی میکنه متخصص نیست که همتون اینجا نظرات فوق تخصصی میدین)
فرشاد
feedback
Iran, Islamic Republic of
شما مغالطه میفرمایید.بخاطر اینکه نگرانی بابت عملکرد فردی کاربران اینجا مطرح نیست و موضوع اختلالات و کندی سرعت و تضییع حق دسترسی مطرحه ( اون هم توسط نرم افزاری که برنامه ریزیش به عهده عده ای هستش که به لحاظ فکری و فرهنگی متعلق به قرن ها پیش هستند ). با اینحال اگر منظور شما همون قوانینی هستش که مطابق با اون حداقل 70 درصد شهروندان به خاطر دیدن و شنیدن چیزهایی که به مذاق بعضی ها (که به صورت فاجعه باری در اقلیت هستید) خوش نمیاد مجرم هستند , باید خدمتتون عرض کنم که مطمئن باشید اون 70 درصد هیچ نگرانی از این مسائل ندارند و با خیال راحت هر کاری دلشون بخواد میکنن.
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای