۱۴
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۴
علیرغم انتظار دولت و کاربران برای کاهش تعرفه‌ها:

اپراتور دوم بسته‌های تشویقی اینترنت را گران کرد

ایتنا - کاربران به کاهش هزینه‌های اینترنت دل خوش کرده بودند اما اپراتور دوم هزینه برخی بسته‌های تشویقی را افزایش داده است.
اپراتور دوم بسته‌های تشویقی اینترنت را گران کرد


تنها یک روز از اعمال تعرفه‌های جدید اینترنت موبایل که نوید ارزان شدن آنها برای کاربران را داشت می‌گذرد که اپراتور دوم ارتباطی قیمت اغلب بسته‌های اینترنتی خود را تغییر داده است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، پس از ورود اپراتورها به عرصه ارائه‌ خدمات نسل سوم ( 3G) در دوره‌ای قرار بر آن بود که تعرفه‌های جدیدی برای خدمات اینترنتی آنها تعریف شود برهمین اساس در مذاکرات مختلفی که میان مسوولان کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و مدیران اپراتورهای موبایل صورت گرفت، ابتدا قرار بر آن شد که تعرفه هر کیلوبایت داده تلفن همراه به ۲.۵ ریال برسد.

این موضوع باعث می‌شد کاربران برای استفاده آزاد از اینترنت موبایل حتی برای بازکردن یک سایت خبری ملزم به پرداختن هزینه اینترنت حدود ۳۰۰ تومان شوند، حتی این تعرفه‌ها به قدری بالا بود که پس از اعلام آنها یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی نیز به انتقاد از آنها پرداخته و این روند را منطقی ندانست که افراد برای دانلود یک فیلم از طریق اینترنت موبایل مجبور باشند هزینه‌اینترنت بالغ بر ۲۵۰ هزار تومان پرداخت کنند.

برهمین اساس به دنبال انتقادات مختلف، وزیر ارتباطات یادآور شد: تعرفه ۲.۵ ریالی بیشتر پیشنهاد و خواسته اپراتورها بوده و این تعرفه بار دیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس از انجام بررسی‌های مجدد قرار بر آن شد که هر کیلوبایت داده همراه تعرفه‌ای معادل نیم ریال در سیم‌کارت‌های دائمی و ۰.۷۵ ریال در سیم‌کارت‌های اعتباری داشته باشند.

قرار بر آن بود که این تعرفه‌ها از اول دی ماه سال جاری عملیاتی شوند و براین اساس کاربران دل به کاهش هزینه‌های اینترنت خود خوش کرده بودند
حدود ۸۰ درصد مشترکان اینترنت تلفن همراه از بسته‌های تشویقی استفاده می‌کنند
اما اپراتور دوم هزینه بسته‌های تشویقی خود را تغییر داده و قیمت برخی را افزایش داده است.

البته بنا بر اعلام ایرانسل با اعمال تعرفه‌های جدید اینترنت همراه و نرخ جدیدی که برای اینترنت موبایل مصوب شده هزینه کاربران تا ۰.۰۳۳ کاهش پیدا می‌کند این در حالی است که به گفته مسئولان حدود ۸۰ درصد مشترکان اینترنت تلفن همراه از بسته‌های تشویقی استفاده می‌کنند.

البته با این حال همچنان تاکید همه بر آن است که استفاده از بسته‌های اینترنت برای مشترکانی که در حجم‌های بالا از اینترنت استفاده می‌کنند مقرون به صرفه‌تر خواهند بود. همچنین اپراتور دوم به واسطه اخبار مختلفی که منتشر کرده اینگونه خبر داده است که در آینده بسته‌های تشویقی جدیدی را نیز ارائه خواهد کرد، همچنین در اطلاع‌رسانی‌های ایرانسل اینگونه عنوان شده که این اپراتور اقدام به ارائه‌ بسته‌های ترکیبی(شامل مکالمه، پیامک و اینترنت) کرده و علاوه بر این در آینده‌ای نزدیک امکانی فراهم خواهد کرد تا مشترکان بتوانند حجم بسته‌های تشویقی خود را با افرادی که مایل هستند به اشتراک بگذارند.

از سوی دیگر تاکید اپراتورها بر آن است که پس از تبدیل شدن تعرفه ۱۴.۸ ریالی استفاده از هر کیلوبایت اینترنت به نیم ریال هزینه‌های مشترکان به مراتب کاهش پیدا کرده است، حتی مدیر عامل ایرانسل در نشست خبری خود بر این نکته تاکید داشت تعرفه‌های اینترنت ایرانسل در سطح منطقه و حتی دنیا از جمله ارزان‌ترین تعرفه‌های اینترنت موبایل به شمار می‌روند.

البته براساس قانون همچنان تعرفه‌های این اپراتور از سقف مبلغ قانونی پایین‌تر است و نمی‌توان گفت ایرانسل عملی خلاف قانون انجام داده، اما به هرحال این تصمیم‌گیری اپراتور دوم شیرینی کاهش تعرفه‌های اینترنت موبایل را به کام کاربران ایرانسل کم خواهد کرد.
 
کد مطلب: 33769
نام شما
آدرس ايميل شما


Reza
feedback
Iran, Islamic Republic of
رسماً تعرفه های تشویقیش رو 2برابر کرد، شما رو به خدا به سازمان تنظیم مقررات شکایت کنید، این چه وضعشه، سرعت پایین،حجم پایین، قیمت زیاد، آخه رو چه حسابی این کارو کردن؟؟
ali
feedback
Iran, Islamic Republic of
به اسم ارزن کردن اومدن و بسته هاشونو گرون کردن و در واقع هیچ خبری از ارزونی نیست بلکه حقه ای بود برای افزایش قیمتشون. اینهم از مدعیان ارزش برای کاربران
feedback
Iran, Islamic Republic of
من سیمکارت ایرانسلم رو از گوشی خارج کردم. امیدوارم تعداد بیشتری این کار رو بکنند. تا وقتی تسلیم رفتار اونها هستیم و اعتراض نمیکنیم هر بلایی خواستن سر ما میارن.
حامی ایرانسل
feedback
Iran, Islamic Republic of
آقا به سلامت. خوب اونام خرج دارن. از بس مفت خوردیم عادت کردیم.
feedback
United States
ایتنا جان سایت شما با فیلتر شکن سریعتر باز میشه !!!!!!!!!!!!
یوسف
feedback
Iran, Islamic Republic of
ایرانسل با این حرکتش به وزیر ارتباطات‌ تو دهنی زد..... باید ببینیم این وزیر ( که فعلا فقط وعده داده) آیا میتواند ایرانسل را ادب کند یا آنکه زور آنها که پول و سلاح و رانت را با هم دارند بیشتر است !!!!!!
فرهاد
feedback
Iran, Islamic Republic of
مثل من data رو کلا تو گوشی غیرفعال کنین، هر جایی wifi بود از اینترنت استفاده کنین نبود نکنین. کسی استفاده نکنه مجبور میشن قیمت رو بیارن پایین
IR
feedback
Iran, Islamic Republic of
فایده نداره، میکشه روی آبونمان و این چیزا
عباس
feedback
Iran, Islamic Republic of
اگر دولت و وزارت ارتباطات این اقدام ضدقانونی ایرانسل رو بی جواب بزارن و مجازاتش نکنن من رای خودم رو از آقای روحانی پس میگیرم!
feedback
Iran, Islamic Republic of
اینا رای رو پس نمیدن . همیشه هقت میلیون رای زاپاس دارن .
Arash
feedback
Iran, Islamic Republic of
برو رایتل بخر دوست عزیز، ایرانسل یک شرکت خصوصیه این 1، دوم اینکه رقابت دقیقاً یعنی همین یعنی شمای مشتری وقتی میبینی همچین چیزی هست از اینترنت ایرانسل استفاده نکنی و اینترنت دیگه‌ای بگیری و اونوقته که مجبور میشه ارزونش کنه.
علی
feedback
Iran, Islamic Republic of
فرزندم رایتل گرونتره! بعد هم اینا همشون دستشون تو یه کاسست، همراه اول هم به زودی به اینا مپیونده! همشون یه مشت فرصت طلبن!
مشترک 7 ساله ایرانسل
feedback
United States
دیتای ایرانسل خاموش !!!!!
feedback
Iran, Islamic Republic of
در افغانستان چه خبر هست
http://mcit.gov.af/Content/images/Eng-%20Internet%20Prices_png.png
سایت رو با سایت وزارت ارتباطات ایران مقایسه کنید
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام