۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۲

ژیائومی و دلایل عدم توفیق در بازارهای خارج از چین

ایتنا – شرکت ژیائومی یکی از رو به رشدترین شرکت‌های تولید کننده تلفن همراه هوشمند در جهان محسوب می‌شود ولی این امر بیشتر به توفیق این شرکت در بازار داخلی چین بازمی‌گردد زیرا این غول صنایع همراه هنوز برای موفقیت در بازارهای جهانی با مشکلات فراوانی روبرو است.
ژیائومی و دلایل عدم توفیق در بازارهای خارج از چین


شرکت ژیائومی یکی از رو به رشدترین شرکت‌های تولید کننده تلفن همراه هوشمند در جهان محسوب می‌شود ولی این امر بیشتر به توفیق این شرکت در بازار داخلی چین بازمی‌گردد زیرا این غول صنایع همراه هنوز برای موفقیت در بازارهای جهانی با مشکلات فراوانی روبرو است.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم، شرکت ژیائومی در شرایط بسیار دشواری به سر می‌برد زیرا علیرغم برنامه‌ریزی‌های فراوان و رویکرد تهاجمی این شرکت برای کسب بازارهای خارج از چین، شرایط بر اساس پیش‌بینی‌های این شرکت پیش نرفته است و شاهد عدم توفیق این شرکت در خارج از خانه‌اش هستیم.


در این میان این عدم موفقیت را از سه جهت مختلف می‌توان مورد بررسی قرار داد که به شرح زیر هستند:

- نخستین مورد به بازار بزرگ هند باز می‌گردد که یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جهان از نظر تعداد مشتریان است و نمی‌توان آن را به هیچ‌ عنوان برای هیچ شرکتی به عنوان یک بازار غیرجذاب تلقی کرد.
ژیائومی در بازار چین با سروصدای فراوانی وارد رقابت شد ولی به سرعت با یک پرونده ویژه به دادگاه فراخوانده شد و نوع استفاده این شرکت از اختراعات شرکت اریکسون به عنوان یک دردسر برای این شرکت چینی مطرح شد، البته این شرکت مجوز عرضه محصولات خود را دریافت کرده است ولی این مجوز تنها تا دادگاه بعدی یعنی کم‌تر از یک ماه دیگر دوام خواهد داشت و پس از آن رای دادگاه تعیین کننده شرایط ژیائومی در بازار هند خواهد بود.

- مورد بعدی به عدم دارا بودن شرکای متعدد بازمی‌گردد، ژیائوی تعداد متحدان خود را بسیار اندک می‌بیند و به همین دلیل نیز در تمام بازارها به تنهایی باید در تمامی جوانب به مبارزه بپردازد و به همین دلیل نیز شرایط برای این شرکت دشوار خواهد بود.

- سومین و آخرین مورد نیز عدم استفاده از حقوق استفاده از اختراعات است که شاید در کشور جین دردسرساز نباشد ولی این شرکت را در خارج از چین با دادگاه‌های متعددی روبرو خواهد ساخت و بدون شک مهم‌ترین مورد در این لیست نیز همین مورد سوم است و تا هنگامی که این مسئله حل نشود نمی‌توان انتظار توفیق این شرکت در حارج از بازار چین را داشت.
 
کد مطلب: 33765
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است