۲
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۴
گزارش رویترز:

ادعای حمله هکرهای ایرانی به زیرساخت‌های اصلی عربستان

ایتنا - رویترز به نقل از شرکت امنیتی آمریکایی Cylance اعلام کرد که این هکرها موفق شده‌اند زیرساخت‌‌های اصلی و حیاتی در مراکز یاد شده را دچار اختلال کنند.
ادعای حمله هکرهای ایرانی به زیرساخت‌های اصلی عربستان


خبرگزاری رویترز در تازه‌ترین اخبار خود ادعا کرد که یک گروه هکری ایرانی برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در حوزه انرژی، حمل‌ونقل و مخابراتی را مورد هدف قرار داده است که برخی از آنها در کشورهای عربستان سعودی و قطر واقع شده‌اند.


به گزارش ایتنا، رویترز به نقل از شرکت امنیتی آمریکایی Cylance اعلام کرد که این هکرها موفق شده‌اند زیرساخت‌‌های اصلی و حیاتی در مراکز یاد شده را دچار اختلال کنند.

شرکت‌هایی که در اقدام این گروه هکری دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند در زمینه هوانوردی، فضا، آموزش، انرژی، خدمات بهداشتی و درمانی، و مخابرات فعالیت می‌کردند و در کشورهای آمریکا، چین، عربستان سعودی، هند، آلمان، فرانسه، بریتانیا و قطر واقع شده‌اند.

شرکت آمریکایی Cylance که می‌گوید این حملات سایبری در دوره زمانی ۲ سال انجام شد‌ه است، در گزارش خود نام هیچ یک از سازمان‌ها و مراکزی که دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند را اعلام نکرده است.

اما رویترز به نقل از یک منبع آگاه که در فرآیند تحقیقات انجام شده در این زمینه حضور داشته است ادعا کرد که شرکت‌های Saudi Aramco و Qatar Airlines از جمله قربانیان این حملات بوده‌اند.

 

لازم به ذکر است که شرکت سعودی Aramco به تازگی نیز مورد حملات سایبری قرار گرفته است. پیش از این در آگوست ۲۰۱۲ به دنبال انتشار ویروسی موسوم به Shamoon بیشتر از ۳۰ هزار ایستگاه کاری وابسته به این شرکت از کار افتادند.

در حالی که برخی کارشناسان امنیتی معتقدند بودند هکرهای ارسال کننده ویروس Shamoon در کشور عربستان حضور داشتند، برخی از مقامات امنیتی آمریکایی با انتشار گزارش‌هایی ادعا کردند که هکرهای ایرانی مسؤول این اتفاق بوده‌اند.

شرکت Cylance ادعا می‌کند که محققان آن به زیرساخت‌ها و سیستم‌های هکرها دسترسی پیدا کرده‌اند و برای آنها مشخص شده است که در این حملات سایبری انواع اطلاعات شخصی، نمودارها، جداول و دیگر اطلاعات محرمانه از مراکز یاد شده در حوزه انرژی، آموزش، حمل‌ونقل و  خدمات هوایی سرقت شده است.
 
کد مطلب: 33543
نام شما
آدرس ايميل شما


کریم
feedback
Iran, Islamic Republic of
درود بر هکرهای ایرانی
بزنین بپوکونینشون
feedback
Iran, Islamic Republic of
خوب کردند. دستشون درد نکنه. ویروسی کنید تاسیسات این ایران ستیزهای بی ارزش رو.
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای