۰
plusresetminus
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۶

بازی‌های رایانه‌های قابلیت پیشگویی در مغز انسان را تقویت می‌کنند

ایتنا - بازی‌هایی نظیر Call of Duty که فرآیند پیچیده‌تری دارند و کاربر را به فکر وادار می‌کنند بیش از بازی‌های ساده از جمله The Sims باعث ارتقای توانایی‌های ذهن می‌شوند.
بازی‌های رایانه‌های قابلیت پیشگویی در مغز انسان را تقویت می‌کنند


محققان رشته علوم شناختی در دانشگاه Rochester به این نتیجه رسیده‌اند که بازی‌های رایانه‌ای پیچیده می‌توانند توانایی‌های مغز برای پیش‌بینی اتفاقات را افزایش دهند.


به گزارش ایتنا از رایورز، این محققان در نحوه پیش‌بینی اتفاقات مختلف توسط مغز مطالعات گسترده‌ای انجام دادند و اعلام کردند نوعی فرآیند ویژه باعث می‌شود تا انسان‌ها در مکالمات روزانه، ترافیک‌های جاده‌ای و فرآیندهای پیچیده‌تر از جمله جراحی‌های پزشکی پیش‌بینی کنند.

این محققان به سرپرستی دکتر "دافِن باوِلیِر"( Daphne Bavelier) قابلیت‌های بصری در افرادی که به صورت مرتب بازی رایانه‌ای انجام می‌دهند را تحلیل کردند و نتایج حاصل از آن با افرادی که علاقه‌ای به بازی‌های رایانه‌ای ندارند مقایسه شد.

کارشناسان در پایان دریافتند که هرچه یک بازی رایانه‌ای تکاپوی بیشتری داشته باشد و به اصلاح اکشن‌تر باشد، مغز انسان قالب‌های گسترده‌تری را به کار می‌گیرد و توانایی‌های مغز انسان در پیش‌بینی اتفاقات مختلف بیشتر ارتقا می‌یابد.

 

در این فرآیند گفته شد بازی‌هایی نظیر Call of Duty که فرآیند پیچیده‌تری دارند و کاربر را به فکر وادار می‌کنند بیش از بازی‌های ساده از جمله The Sims باعث ارتقای توانایی‌های ذهن می‌شوند.

این یافته‌ها مشابه نتایج تحقیقات مرکز Bavelier است که در سال ۲۰۱۰ میلادی به این نتیجه رسیده بود که بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند باعث ارتقا توانایی تفکر در مغز انسان شوند.
 
کد مطلب: 33271
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير