۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۱

حفره امنیتی ویندوز پس از نوزده سال وصله شد

ایتنا - هکرها با استفاده از این آسیب‌پذیری می‌توانند از راه دور کنترل رایانه شخصی را در دست بگیرند و به همین خاطر مایکروسافت اصرار دارد که کاربرانش هرچه سریع‌تر این وصله امنیتی را بارگذاری کنند.
حفره امنیتی ویندوز پس از نوزده سال وصله شد


شرکت مایکروسافت سرانجام یک حفره امنیتی خطرناک در نرم‌افزار خود را پس از گذشت ۱۹ سال از عمر این محصول وصله کرد.


به گزارش ایتنا از رایورز، محققان امنیتی شرکت IBM این حفره امنیتی خطرناک که سیستم عامل ویندوز و مجموعه نرم‌افزاری Office را تحت تاثیر قرار می‌دهد در ماه می از سال جاری میلادی کشف کردند و مایکروسافت طی ۷ ماه گذشته پیش از انتشار هرگونه اخبار عمومی روی آن کار کرد و سرانجام سه‌شنبه هفته گذشته این حفره امنیتی وصله شد.

شرکت IBM اعلام کرد که این حفره امنیتی خطرناک روی تمام ویرایش‌های مختلف سیستم عامل ویندوز از نسخه ۹۵ به بعد تاثیر گذاشته و ناامنی‌هایی را ایجاد کرده است.

گفته می‌شود که هکرها با استفاده از این آسیب‌پذیری می‌توانند از راه دور کنترل رایانه شخصی را در دست بگیرند و به همین خاطر مایکروسافت اصرار دارد که کاربرانش هرچه سریع‌تر این وصله امنیتی را بارگذاری کنند.

 

شرکت مایکروسافت برای نخستین بار سه‌شنبه گذشته در جریان عرضه وصله‌های امنیتی ماهانه خود به وجود این آسیب‌پذیری اشاره کرد و به جز آن ده‌ها وصله دیگر برای حفره‌های مختلف در محصولات این شرکت ارائه شد.

"رابرت فریمن"(Robert Freeman) یکی از محققان شرکت IBM در یک مطلب وبلاگی توضیح داد: «این آسیب‌پذیری کهنه در محصولات مایکروسافت می‌تواند کنترل یک رایانه شخصی را به هکرها واگذار کند تا آنها از راه دور بدافزار خود را روی رایانه نصب کنند و بتوانند تمام اطلاعات شخصی کاربر را در اختیار بگیرند.»
 
کد مطلب: 33215
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام