۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۴

اطلاعات کارت بانکی ۵۶ میلیون آمریکایی سرقت شد

ایتنا - شرکت Home Depot توضیح داد که این حمله سایبری به صورت واحد اتفاق افتاده است و با دیگر حملات سایبری که در نقاط مختلف جهان صورت می‌گیرد ارتباطی ندارد.
اطلاعات کارت بانکی ۵۶ میلیون آمریکایی سرقت شد


به دنبال حملات سایبری گسترده اخیر مرکز Home Depot مطالعات دقیق‌تری را روی سیستم‌های پرداخت الکترونیکی خود انجام داد و در پایان اعلام کرد اوضاع از آنچه که تصور می‌شد وخیم‌تر است.


به گزارش ایتنا از رایورز، این مرکز در بیانیه خود توضیح داد که تا پیش از این تصور می‌کرد جزییات و اطلاعات مربوط به ۵۶ میلیون کارت اعتباری در سیستم‌های پرداخت الکترونیکی آمریکا سرقت شده است و هم‌اکنون با بررسی‌های جامع‌تر مشخص شد در این جریان آدرس و اطلاعات ۵۳ میلیون پست الکترونیکی نیز به سرقت رفته است.

مرکز Home Depot در توضیحات خود اعلام کرد که بررسی‌های گسترده آغاز شده است و از خدمات مانیتورینگ دقیق روی کارت‌های اعتباری استفاده می‌شود تا کاربران آسیب دیده هرچه سریع‌تر شناسایی شوند و به تمامی این افراد توصیه می‌شود دقت کافی در مورد حملات فیشینگ و سرقت‌های الکترونیکی داشته باشند.

با این اتفاق می‌توان گفت هم‌اکنون ۵۳ میلیون آمریکایی در معرض سرقت الکترونیکی قرار دارند و البته هنوز به درستی مشخص نیست که تاکنون چند نفر از آن‌ها پول‌های خود را از دست داده‌اند.

 

شرکت Home Depot توضیح داد که این حمله سایبری به صورت واحد اتفاق افتاده است و با دیگر حملات سایبری که در نقاط مختلف جهان صورت می‌گیرد ارتباطی ندارد.

در حال حاضر روشی که هکرها برای ورود به سیستم Home Depot استفاده کردند مسدود شده است و این شرکت ادعا می‌کند که بدافزار منتشر شده در سیستم خود را به طور کامل حذف کرده است.
 
کد مطلب: 33121
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است