۲
۰
plusresetminus
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۴

جنون استفاده Drone در لندن نزدیک بود به سقوط یک هواپیما منجر شود

ایتنا- فرهنگ استفاده از اسباب‌بازی‌های دیجیتالی مانند drone ها در بزرگ‌ترین کشورهای جهان نیز به‌خوبی جا نیفتاده است و حتی کشورهایی که داعیه فرهنگ مصرف را دارند نیز با مشکلاتی در این زمینه روبرو هستند که در یک نمونه اخیر آن یک Drone در نزدیکی فرودگاهی در لندن به پرواز درآمده و نزدیک بود که منجر به سقوط یک هواپیمای مسافربری شود.
جنون استفاده Drone در لندن نزدیک بود به سقوط یک هواپیما منجر شود


فرهنگ استفاده از اسباب‌بازی‌های دیجیتالی مانند drone ها در بزرگ‌ترین کشورهای جهان نیز به‌خوبی جا نیفتاده است و حتی کشورهایی که داعیه فرهنگ مصرف را دارند نیز با مشکلاتی در این زمینه روبرو هستند.
در یک نمونه اخیر آن یک Drone در نزدیکی فرودگاهی در لندن به پرواز درآمده و نزدیک بود که منجر به سقوط یک هواپیمای مسافربری شود.

به گزارش ایتنا از رایورز، کمک‌خلبان هواپیما با مشاهده یک جسم خارجی در پنجره خود متوجه حضور این drone شد و بلافاصله برج مراقبت را از حضور یک وسیله پرنده کوچک و هلیکوپتر مانند که مجهز به ۴ موتور است خبر داد که این مختصات به‌صورت کامل با drone های چهار موتور همخوانی دارند.

در این میان ابتدا افراد برج مراقبت فکر می‌کردند که این فرد به‌اشتباه افتاده و با خطای دید روبرو شده است ولی پس از شنیدن اظهارات مشابه از سوی دیگر سرنشینان و مسافران هواپیما به حقیقت داشتن این موضوع پی بردند.


این drone در فاصله صد متری این هواپیمای در حال فرود مشاهده شد و تا فاصله ۲۵ متری آن نیز به حرکت خود ادامه داد ولی قبل از برخورد با هواپیما (که می‌توانست به سقوط هواپیما و یک فاجعه منجر شود) مسیر خود را تغییر داد.

پلیس شهر لندن در جست‌وجوی فردی است که این drone را می‌رانده است و مسلما در صورت یافته شدن او مجازات بسیار سنگینی برای این فرد در نظر گرفته خواهد شد.

Drone ها به‌عنوان ابزارهای پرنده کنترل از راه دور توانسته‌اند تا در طول چند سال گذشته میلادی به یک اسباب‌بازی دیجیتالی محبوب تبدیل شوند ولی هنوز مصرف این ابزارهای ویژه به فرهنگ مناسب با سرعت رشد آن دست نیافته است و شاهد رخدادهای فراوانی درزمینهٔ استفاده نادرست از این ابزارها بوده‌ایم.
 
کد مطلب: 33022
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
اگه خبرو ترجمه کردین چرا میگین Drone؟!؟
وقتی معادل فارسی داره دلیل چی بوده که ننوشتین؟
feedback
Iran, Islamic Republic of
پهپاد !
آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر