۰
plusresetminus
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۹

تلاش اپل برای اقناع مقامات چینی در حوزه امنیت و حریم شخصی

ایتنا- هک شدن سرویس آی کلود توسط هکرهای چینی صورت گرفت.
تلاش اپل برای اقناع مقامات چینی در حوزه امنیت و حریم شخصی


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از سی نت، کوک در سفر خود به چین با ما کای معاون رییس‌جمهور این کشور دیدار و در مورد نحوه حفاظت از داده‌های کاربران هم گفتگو کرد.

چین پس از افشاگری‌های یک سال اخیر ادوارد اسنودن به شدت در مورد فعالیت شرکت‌های غربی در خاک خود حساس شده و در مواردی از عرضه نرم‌افزارها، سخت‌افزارها و تولیدات مشهور این شرکت‌ها جلوگیری کرده است.


این گفتگوها دارای جزییات بیشتری نیز بوده است، اما دو طرف از بیان اطلاعات بیشتری در این زمینه خودداری کرده‌اند. با توجه به همزمانی این مذاکرات با طرح ادعاهای هک شدن آی کلود توسط هکرهای وابسته به دولت چین این احتمال وجود دارد که در مذاکرات یاد شده در مورد این موضوع نیز مسائلی مطرح شده باشد.

البته دولت چین به صراحت این ادعاها را تکذیب کرده و تیم کوک در سفر چهار روزه‌اش به چین اظهارنظر عمومی در این زمینه نداشته است. کارشناسان معتقدند علت محافظه‌کاری کوک اهمیت بازار فناوری اطلاعات چین برای شرکت اپل است. این کشور بزرگ‌ترین بازار گوشی‌های هوشمند اپل محسوب می‌شود، به‌گونه‌ای که در این کشور استقبال گسترده ای از گوشی آیفون ۶ و قبل از آن گوشی آیفون ۵ اس به عمل آمده است.

کوک در سفر یادشده بارها تاکید کرد که چین یکی از مهم‌ترین بازارهای شرکت اپل است. این شرکت همچنین به دنبال افتتاح ۲۵ فروشگاه خرده فروشی جدید در چین ظرف دو سال آینده است. اپل هم اکنون ۱۵ فروشگاه اختصاصی را در این کشور اداره می‌کند.
کد مطلب: 32973
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام