۰
plusresetminus
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۲

اپل رکورددار فروش گران‌ترین رایانه دنیا شد

رد پای جابز در رکورد جدید
ایتنا- یکی از اولین رایانه‌های اپل به قیمت 905هزار دلار فروخته شد.
اپل رکورددار فروش گران‌ترین رایانه دنیا شد


اولین رایانه ساخت کمپانی اپل به قیمتی در حدود ۹۰۵ هزار دلار به فروش رسید تا باز هم این کارخانه رکورد جدیدی را در میان سایر برندهای فناوری به خود اختصاص داده باشد.


به گزارش ایتنا از مهر، یکی از اولین رایانه های اپل که تنها از یک پلاتین مرکزی تشکیل شده و تاریخ ساخت آن به سال ۱۹۷۶ میلادی باز می گردد، به قیمتی در حدود ۹۰۵ هزار دلار برابر ۷۱۵ هزار یورو به فروش رسید تا این کمپانی رکورد فروش قدیمی ترین فناوری های دنیا را به خود اختصاص داده باشد.

بنا به گزارشات منتشر شده این رایانه در گاراژ منزل استیو جابز و توسط استیو ووزنیاک Steve Wozniak ساخته شده بود.

مبلغ باور نکردنی این رایانه را موزه هنری فورد Henry Ford"در حراج Bonhams پرداخت کرد تا بتواند این رایانه قدیمی را به خانه ببرد. هاتون، مدیر این موزه در مصاحبه ای گفت:"از اینکه توانستیم با چنین مبلغی قدیمی ترین رایانه جهان را به خانه خود برده و همچنین نام خود را برای همیشه در تاریخ به ثبت برسانیم بسیار خوشحال هستیم زیرا این خرید می تواند شکوفایی هر چه بیشتر موزه هنری فورد را در بر داشته باشد."

بنا به گزارشات منتشر شده این رایانه جزو پنجاه رایانه ای بوده که به دست ووزنياک، موسس این شرکت ساخته شده است. استیو جابز همراه با استیو وزنیاک و رونالد وین شرکت اپل را بنیانگذاری کردند.
کد مطلب: 32954
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای