۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۲

HP به دو شرکت مجزا تبدیل می‌شود

ایتنا - کارشناسان براین باورند که باتوجه به کسب نتایج مالی در فصول گذشته، هم‌اکنون بهترین زمان برای جداسازی واحد تولید رایانه‌های شخصی HP فرا رسیده است.
HP به دو شرکت مجزا تبدیل می‌شود


از زمان آغاز مدیریت "مِگ ویتمن"(Meg Whitman) در شرکت HP سه سال می‌گذرد و او هم‌اکنون تصمیم گرفته است این مرکز را به دو شرکت کاملا مجزا برای تولید رایانه‌های شخصی و سیستم‌های چاپگر تقسیم کند.


به گزارش ایتنا از رایورز، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در تازه‌ترین شماره خود گزارش داد که خانم ویتمن از سال ۲۰۱۱ میلادی که پست مدیریتی HP را از "لئو آپوتکر"(Leo Apotheker) دریافت کرد این تصمیم را در سر می‌پرورانده است.

لازم به ذکر است که پیش از او آپوتکر هم برنامه‌های مشابهی را برای HP در نظر گرفته بود و هم‌اکنون ویتمن به این نتیجه رسیده است که مرکز تولید رایانه‌های HP را به یک شرکت کاملا مجزا تبدیل کند؛ زیرا به عقیده او رایانه‌های شخصی رابطه طولانی با مشتری دارند و باید به صورت متفاوت به دست آنها برسند.

گفته شده است که شرکت HP با جدا کردن مرکز تولید رایانه‌های شخصی می‌کوشد به صورت گسترده‌تر بر خدمات سازمانی تاکید داشته باشد.

 

لازم به ذکر است پیش از این هم اقدامات مشابه در بازار جهانی رایانه صورت گرفته بود.
جدا شدن واحدهای تولید رایانه شخصی و چاپگر از شرکت HP آن را به IBM شبیه می‌کند که با تمرکز بر خدمات سازمانی، مرکز تولید رایانه‌ها و سپس سرورهای خود را به شرکت چینی لنوو واگذار کرد.

کارشناسان براین باورند که با کسب نتایج مالی در فصول گذشته، هم‌اکنون بهترین زمان برای جداسازی واحد تولید رایانه‌های شخصی HP فرا رسیده است.

دو واحد رایانه‌های شخصی و چاپگرهای HP حدود ۵۰ درصد از تمام درآمدهای این شرکت را به خود اختصاص می‌دهند و در فصل گذشته مجموع درآمد حاصل از فروش آ‌ن‌ها ۲۷.۶ میلیارد دلار بوده است.
 
کد مطلب: 32697
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر