۰
plusresetminus
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۲

DHL بسته‌های خود را با پهپاد ارسال می‌کند

ایتنا - پهپاد Parcelcopter به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به صورت هوشمند و بدون دخالت انسان از زمین بلند شود، پرواز کند و در مقصد مشخص فرود آید.
DHL بسته‌های خود را با پهپاد ارسال می‌کند


شرکت‌های بزرگ از جمله آمازون و گوگل و حتی اداره مرکزی پست امارات متحده عربی اعلام کردند که برای خدمت‌رسانی هرچه بهتر از پهپاد استفاده می‌کنند.
اما قرار است یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پستی جهان موسوم به DHL نیز اقدام مشابهی را انجام دهد.


به گزارش ایتنا از رایورز، این شرکت آلمانی اعلام کرد از هفته آینده پهپادهایی را با نام DHL Parcelcopter به کار می‌گیرد تا با طی کردن مسافت ۱۲ کیلومتری بسته‌های دارویی را از روستای ساحلی نوردیچ آلمان به جزیره کوچک جوئیست برساند.

شرکت DHL اعلام کرد این پهپاد در روزهایی به کار گرفته می‌شود که پروازهای عادی و وسایل حمل‌ونقل مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و البته در مرحله نخست هفته‌ای یک بار این پهپاد برای مقصد یاد شده به پرواز درمی‌آید.

پهپاد Parcelcopter به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به صورت هوشمند و بدون دخالت انسان از زمین بلند شود، پرواز کند و در مقصد مشخص فرود آید که البته مرکز کنترل هوایی نوردیچ در تمام طول مسیر آن را زیر نظر می‌گیرد.

 

گفته شده است که با وجود سیستم‌های خودکار، مسئولان مرکز کنترل پرواز نوردیچ فعالیت‌های این پهپاد را به صورت دایم زیر نظر می‌گیرند و دایم با آن در تماس هستند.

این پهپاد می‌تواند تا ارتفاع ۵۰ متری از سطح زمین فاصله بگیرد و بسته به شرایط جوی و سرعت باد، با حداکثر سرعت ۱۸ متر در ثانیه به جلو حرکت کند.

 
 
کد مطلب: 32633
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است