۰
plusresetminus
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۹

هشدار پلیس در مورد امنیت گوشی‌های هوشمند

ایتنا-پلیس فتا در رابطه با نفوذ و دسترسی به اطلاعات کاربران گوشی‌های هوشمند هشدار داد.


به گزارش سرویس «حوادث» ایسنا، باقریان گفت: با افزایش فروش گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها و کم رونق شدن بازار رایانه های رومیزی، ویروس نویسان و طراحان حملات سایبری هم ترجیح می دهند تلاش های خود را بر روی سرقت اطلاعات حساس کاربران گوشی های همراه و تبلت ها متمرکز کنند.


این مطلب به خوبی گویای آن است که طی سال‌های اخیر بدافزارهای گوشی تلفن همراه رشدی سریع داشته‌اند واغلب به گونه‌ای طراحی می‌شوند که می توانند خود را به صورت جعلی در نرم‌افزارهای رایج ارسال کرده و در بین گوشی‌های تلفن همراه منتشر شوند.


باقریان تصریح کرد:یکی از چالش‌هایی که شرکت‌های ارائه کننده سیستم‌ عامل های گوشی های هوشمند با آن مواجه هستند آن است که هر چه محصول آن‌ها از محبوبیت بیشتری در بین مردم برخوردار شود به همان اندازه علاقه هکرها و ویروس‌نویسان به آن بیشتر می‌شود.

براساس آخرین آمار بیش از یک سوم کاربران گوشی های هوشمند حتی برای حفاظت از امنیت خود از کلمه عبور هم استفاده نمی کنند و فناوری های تازه ای مانند HTML5 به سادگی آلت دست بدافزارنویسان شده اند.

این مقام انتظامی ادامه داد:از بهترین روش ها برای جلوگیری از هک شدن گوشی های هوشمند میتوان به باز نکردن لینک های موجود در ایمیل های ناشناس، عدم استفاده از بازی ها و اپلیکیشن های موجود در منابع غیرمعتبر،حفاظت از اطلاعات مکانی و شخصی وای فای و خاموش نگه داشتن بلوتوث، استفاده از نرم افزارهای امنیتی و بروز نگه داشتن گوشی اشاره کرد.

به نوشته سایت پلیس، رئیس پلیس فتا غرب تهران در پایان از کلیه کاربران خواست تا با حفظ هوشیاری و رعایت هشدارهای ارائه شده از سوی مراجع انتظامی خود را از دام بزه کاران مصون نگه دارند.
کد مطلب: 32608
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام