۰
plusresetminus
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۲

گوشی‌های جدید به حرکات دست کاربر پاسخ می‌دهند

ایتنا - فناوری جدید که هنوز در مرحله آزمایشگاهی به‌سر می‌برد SideSwipe نام دارد و به گوشی هوشمند امکان می‌دهد حرکات دستان کاربر را تشخیص دهد.
گوشی‌های جدید به حرکات دست کاربر پاسخ می‌دهند


تصور کنید گوشی هوشمند شما که داخل جیب یا کیفتان است شروع به زنگ زدن می‌کند و شما در شرایطی قرار دارید که می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان و بدون خروج از جیب، آن را روی حالت سکوت قرار دهید.


به گزارش ایتنا از رایورز، این اتفاق با فناوری جدیدی که محققان دانشگاه واشنگتن ارائه کرده‌اند به‌زودی محقق می‌شود و گوشی هوشمند می‌تواند از راه دور حرکت دستان شما را تشخیص دهد و با توجه به آن عمل کند.

فناوری جدید که هنوز در مرحله آزمایشگاهی به‌سر می‌برد SideSwipe نام دارد و به گوشی هوشمند امکان می‌دهد حرکات دستان کاربر را تشخیص دهد و به صورت بی‌سیم در مقابل این حرکات عکس‌العمل مناسب نشان دهد.

لازم به ذکر است در حال حاضر گوشی‌هایی در بازار فروخته می‌شوند که قابلیت تشخیص حرکات برای آنها فراهم شده است که این گوشی‌ها از طریق دوربین فرآیند یاد شده را دنبال می‌کنند و بر این اساس، حرکات باید در شرایط باشند که توسط دوربین رصد شوند، باتری به اندازه کافی توان داشته باشد و حرکات هم محدود به تصاویر تعریف شده برای گوشی باشد.

 

اما با فناوری SideSwipe گوشی در هرکجا که باشد می‌تواند حرکات دست را شناسایی کند و سیگنال‌های رادیویی را تشخیص دهد.

در این فرآیند به جای آنکه از دوربین استفاده شود و انرژی ذخیره شده در باتری کاهش یابد، از یک آنتن کوچک استفاده می‌شود که هیچ گونه انرژی را مصرف نمی‌کند.

 

دانشمندان می‌گویند برنامه‌ای که بر اساس آن گوشی می‌تواند حرکات فرد را تشخیص دهد بسیار آسان است و فقط از توان پردازنده استفاده می‌کند.

با این توضیحات، زمانی که کاربر دستان خود را در هوا حرکت می‌دهد، بخشی از سیگنال‌های مخابراتی که دستگاه تلفن برای شبکه‌های موبایلی ارسال می‌کند با دستان در حال حرکت برخورد می‌کند و از این طریق عکس‌العمل مناسب به گوشی برمی‌گردد تا متناسب با آن به نیاز مخاطب پاسخ دهد.
 
کد مطلب: 32558
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای