۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۴

انتشار بدافزار خطرناک در سایت بازی‌های ویدیویی

ایتنا- کاربران سایت بازی‌های ویدیویی توییچ این روزها با هجوم یک بدافزار خطرناک روبرو شده‌اند که به حساب‌های کاربران حمله می‌کند.
انتشار بدافزار خطرناک در سایت بازی‌های ویدیویی


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از پی سی ورلد، این بدافزار از طریق ابزار چت این سایت منتقل می‌شود و داده‌های حساب‌های کاربری افراد را به سرقت می‌برد.


هکرها برای اقناع کاربران و فریب دادن آنها لینکی را برایشان ارسال می کنند که در آن کاربران به حضور در یک رقابت بخت آزمایی ترغیب شده اند. در صورت کلیک کردن بر روی این لینک یک برنامه جاوا فرم قلابی شرکت در بخت آزمایی را برای کاربران نمایش می‌دهد.

به محض پرکردن این فرم و ارسال آن که در عمل اتفاق نمی‌افتد، بدافزار به کار افتاده و کدهای مخرب خود را در محیط ویندوز اجرا می‌کند. با این کار کنترل حساب افراد به دست افراد می‌افتد و آنها هر آنچه که کاربران بازی‌ها به دست آورده‌اند را به نفع خود مصادره می‌کنند.

بررسی‌های موسسه امنیتی اف – سکیور نشان می‌دهد که هکرها داده‌ها و ذخیره‌های کاربران از هر بازی را با قیمت پایین خرید و فروش کرده و از این طریق کسب سود می‌کنند. ظاهرا امکانات امنیتی سایت یاد شده برای حل این مشکل کافی نیست و لذا کاربران باید دقت کرده و از کلیک کردن بر روی لینک‌های مشکوک اجتناب ورزند.
کد مطلب: 32398
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است