d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - گوگل رایانه کوانتومی می‌سازد
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۶

گوگل رایانه کوانتومی می‌سازد

ایتنا - این مرکز امیدوار است با بهینه‌سازی فناوری کوانتوم، آن را در زمینه هوش مصنوعی مورد استفاده قرار دهد و نسل جدید رایانه‌های هوشمند و پیشرفته را تولید کند.
گوگل رایانه کوانتومی می‌سازد


بر اساس گزارش منتشر شده از سوی خبرگزاری رویترز، شرکت گوگل با همکاری یک گروه تحقیقاتی دانشگاهی قصد دارد رایانه کوانتومی خود را تولید کند.


به گزارش ایتنا از رایورز، "آزمایشگاه هوش مصنوعی کوانتوم" که مدیریت آن را "جان مارتین"(John Martinis) از بزرگ‌ترین فیزیکدانان جهان برعهده دارد، زیر نظر دانشگاه سانتا باربارای کالیفرنیا فعالیت می‌کند و همکاری‌های گسترده‌ای را با شرکت گوگل آغاز کرده است تا پردازنده‌های اطلاعاتی کوانتوم را برپایه سیستم‌های الکترونیکی ابررسانا تولید کند.

این گروه تحقیقاتی در طول فعالیت‌های خود همکاری‌هایی را با شرکت گوگل، مرکز تحقیقات Ames ناسا و موسسه دانشگاه‌های تحقیقات فضایی(USRA) انجام می‌دهد.

این مرکز امیدوار است با بهینه‌سازی فناوری کوانتوم، آن را در زمینه هوش مصنوعی مورد استفاده قرار دهد و نسل جدید رایانه‌های هوشمند و پیشرفته را تولید کند.

 

"هارتموت نِوِن"(Hartmut Neven) مدیر گروه مهندسان گوگل روی وبلاگ رسمی مخصوص تحقیقات این شرکت نوشت: «با توسعه یک مرکز سخت‌افزاری پیشرفته و کامل، گروه Quantum AI هم‌اکنون می‌تواند طراحی‌های جدید برای بهیه‌سازی فناوری کوانتوم و پردازنده‌های مبتنی بر این فناوری را طراحی و تولید کند.»

او در ادامه توضیح داد: «ما در این فعالیت از معماری بازپخت کوانتومی D-Wave می‌آموزیم که چگونه برپایه آن می‌توانیم رایانه‌های کوانتومی پیشرفته تولید کنیم.»

لازم به ذکر است که رایانه کوانتومی با مدل‌های مبتنی بر ترانزیستور که این روزها مورد استفاده قرار می‌گیرند، متفاوت هستند و در آن ذرات مکانیکی کوانتوم امکان انجام فعالیت‌های موازی را فراهم می‌کند.
 
کد مطلب: 32177
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر