۱۵
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۸
گزارشی از مراسم اعطای مجوز ارتقاء اپراتورها به نسلهای بالاتر

از دسترسی کاربران به سرعت یک گیگ تا درآمد 17 هزار میلیاردی برای دولت

ایتنا- عمیدیان: 1گیگابایت سرعت دانلود و 500مگابایت بر ثانیه سرعت آپلود در نسل سوم است.
از دسترسی کاربران به سرعت یک گیگ تا درآمد 17 هزار میلیاردی برای دولت


معاون وزیر ارتباطات گفت: در نسل سوم پیشرفته سرعت دانلود به حدود یک گیگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود به حدود ۵۰۰ مگابیت بر ثانیه خواهد رسید.


به گزارش ایتنا از ایسنا، علی‌اصغر عمیدیان در مراسم اعطای مجوز ورود به نسل‌های بالاتر به اپراتورهای اول و دوم کشور به ارائه‌ توضیحاتی در این زمینه پرداخت و گفت: شبکه پهن باند مشخصاتی در دنیا دارد که از جمله این مشخصات می‌توان به قابلیت اطمینان بالای آن پایداری این شبکه و قابلیت توسعه‌ای در آن اشاره کرد که این موارد با سرعت بالا و هزینه‌های پایین این نسل همراه است.

معاون وزیر ارتباطات گفت: طی سال‌های گذشته در دنیا میزان استفاده از اینترنت باند پهن موبایل سه تا چهار برابر بیشتر از شبکه باند پهن ثابت رشد داشته است به‌طوری که می‌توان گفت در دنیا دو میلیارد و ۹۶ میلیون کاربر پهن باند موبایلی وجود دارد.

رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی با بیان این‌که هر ۱۰ درصد نفوذ خدمات پهن باند حدود ۱.۱ تا ۱.۴ رشد GDP را به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: با ۳۰ درصد افزایش باند پهن حدود ۲۰ میلیارد دلار ارزش اقتصادی ایجاد می‌شود و به ازای ۱۰۰ اتصال پهن باند حداقل هشت شغل مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به گسترش علاقه‌مندی کشور‌ها برای ورود به نسل‌های بالاتر اظهار کرد: از دسامبر ۲۰۰۹ تا ژانویه ۲۰۱۴، ۲۶۴ شبکه LTE در ۱۰۱ کشور جهان به بهره‌برداری رسیده است و تا سال ۲۰۱۷ پیش‌بینی‌ها بر آن است که این عدد به بیش از ۵۰۰ شبکه در ۱۲۸ کشور دنیا برسد.

رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به شروطی که برای ورود اپراتورها به نسل‌های بالاتر در نظر گرفته شده بود، اظهار کرد: حال در کنار راه‌اندازی این طرح باید ایجاد شبکه ملی اطلاعات هم مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه دسترسی به نسل‌های سوم و چهارم و ایجاد نهضت تولید محتوا موجب خواهد شد که زیرساخت‌های مناسب برای راه‌اندازی این شبکه فراهم شود.

درامد ۳.۵ هزار میلیارد تومانی دولت از نسل سوم
علی‌رضا دزفولی - مدیر عامل ایرانسل - هم در این مراسم اظهار کرد: ظرف ۱۰ سال گذشته اپراتور دوم حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد مستقیم و غیرمستقیم برای دولت ایجاد کرده است به عبارت دیگر ما سالانه حدود دو هزار میلیارد تومان برای دولت درآمد‌زایی داشته‌ایم و پیش‌بینی ما این است که با ورود به نسل سوم ارتباطی در سال ۱۳۹۳ این عدد به حدود ۳.۵ هزار میلیارد تومانی برسد.

وی با بیان این‌که اپراتور دوم با بیش از ۳۰۰ شرکت همکاری دارد و در زمینه‌ی تولید محتوا هم با ۲۸ شرکت تعامل دارد، اظهار کرد: شاید این برای اولین‌بار باشد که از زمان شروع آزمایشی طرح تا ورود رسمی به آن حدود دو تا سه هفته زمان می‌گذرد، چرا که ما در ارائه‌ نسل دو حدود ۹ ماه وقت صرف این موضوع کردیم.

سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیاردی مخابرات برای شبکه
کاظم ابراهیمی - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران - نیز در این مراسم اظهار کرد: طبق برنامه‌ی پنجم توسعه ما برای خود این‌گونه برنامه‌ریزی کرده‌ایم که بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه و بازسازی شبکه خود هزینه کنیم که در سال جاری حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای شبکه همراه در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه‌ صحبت‌های خود با تاکید بر این‌که مخابرات در دوره جدید مدیریتی تاکید بیشتری بر تعامل با شرکت‌های مختلف خواهد داشت، گفت: ما هیچ رقیبی نداریم و در واقع همه برای ما رفیق هستند و به همین دلیل تلاش داریم رویکرد تعاملی و مشتری‌مداری جزو اولویت‌های اصلی ما باشد.

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران همچنین اظهار کرد: اکنون هم با ورود به نسل‌های بالاتر متعهد می‌شویم با رعایت ضوابط فرهنگی آماده‌ی ارائه بهترین سرویس 3G هستیم و قطعا مسائل فرهنگی و آیین‌نامه‌ای این حوزه را موبه‌مو اجرا خواهیم کرد.

ابراهیمی همچنین عنوان کرد: داشتن حدود ۳۰ میلیون مشترک تلفن ثابت و بیش از ۵۰ میلیون مشترک موبایلی موجب شده است که ما شبکه‌ای با وضعیتی مطلوب داشته باشیم و اکنون بتوانیم با پیوستن به نسل‌های بالاتر ارتباطی امکان بهره‌برداری بهتر و بیشتر را برای مردم کشور فراهم کنیم.

وی همچنین یادآور شد: برای دسترسی به شبکه پهن باند قطعا دسترسی به شبکه فیبر نوری نیاز است که ما در شرکت مخابرات با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت این مهم را به انجام رسانده‌ایم و امیدواریم بتوانیم با همکاری تمام حوزه‌های فعال به شکل رومینگ 3G دست به دست هم داده و یک سرویس خوب را بدون توجه به نام و نشان شرکت اپراتور به مردم ارائه کنیم.

توجه به عدالت اجتماعی در ارائه‌ نسل‌های بالاتر
رمضانعلی سبحانی‌فرد - رییس کمیسیون صنایع و مخابرات مجلس - هم در این مراسم به صحبتی کوتاه پرداخت و اظهار امیدواری کرد: در ارائه‌ نسل‌های بالاتر عدالت اجتماعی نیز مورد توجه قرار گیرد و این‌طور نباشد که این خدمات تنها برای ساکنان شهرهای بزرگ قابل دسترسی باشد.
کد مطلب: 32060
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
1گیگابایت سرعت دانلود و 500مگابایت بر ثانیه سرعت آپلود در نسل سوم است.
ممنون که از دنیا خبر دارید
میلاد
feedback
Iran, Islamic Republic of
1 گیگابیت عزیزم نه 1 گیگا بایت
یوسف
feedback
Iran, Islamic Republic of
یک گیگابایت؟؟ نکند همانطور که نسل ۲ را با یک دندانه به نسل ۳ تبدیل کرده اند اینبار هم ۱۲۸ کیلوبیت را با حذف دورقم سمت راست به یک گیگابیت تبدیل نموده اند؟؟!!!!! :-)
feedback
Iran, Islamic Republic of
اون هم 128ی که با 80 نفر تقسیم میشه.
feedback
Iran, Islamic Republic of
دقیقا! 1 گیگابایت هنوز هیچ جای دنیا نیومده، تا 1 گیگابیته! افکر کنم میخوان سرعت 8 مگ 3 جی رو، رو 1 مگابیت مهدود کنن اشتباه گفتن 1 گیگابایت :)))
Arash
feedback
Germany
زیر ساخت 3G نه تنها می تونه به مردم کمک کنه ، بلکه به بانکداری الکترونیکی هم کمک شایانی خواهد کرد .
پویا
feedback
Iran, Islamic Republic of
خجالت داره ایتنا! یبار شد مگابایت گیگابایتو درست بنویسی؟ آخه آی کیو نسل 5 100 مگابیت میده و نسل 3 21 مگابیت! 1 گیگابایتو از کجا آوردی آخه! خدااااا بیا منو بکش از دست اینااااا!
feedback
Iran, Islamic Republic of
نه بابا منظور ایتنا "ترا بایت " بود
علی
feedback
Iran, Islamic Republic of
سلام
دوست عزیز یک گیگا بیت هست
یک گیگا بیت میشه 10 مگ
سعید
feedback
Iran, Islamic Republic of
چطوری حساب کردی؟!!!!میشه 128 مگابایت
مرتضی
feedback
Iran, Islamic Republic of
۱۲۸ رو اسما با ۸نفر(عملا که خیلی بیشتر از این مقدار) به اشتراک گذاشتید بعد انوقت این یک مگابیت رو ۸۰نفر یا ۱۶۰نفر به اشتراک میزارید؟
feedback
United Kingdom
در تیتر نوشته اید یک گیگابایت، در متن هم نوشته اید یک گیگابیت. اما مقدار صحیحش یک مگابیت است
ماشاء الله به این سواد
feedback
United States
نسل سوم،ارزان تر هست اما در ایران گران تر میشه و سود دولت و سهام داران رو بیشتر میکنه
poorali
feedback
Iran, Islamic Republic of
دوستان منظورشون کل مصرف تمامی کاربران هستش نه یک نفر که سر یک گیگابیت دعوا دارید
حسینی
feedback
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه اکثر دوستان فنی نبودند و با واحدهای اندازگیری سرعت اینترنت اشنا نیستند
سرعت اینترنت بر اساس کیلوبیت بر ثانیه سنجیده میشود
128 کیلو بیت 256 کیلو بیت 512 کیلو بیت
1 مگا بیت میشه 1024 کیلوبیت یعنی دو برابر 512 کیلوبیت
1 گیگا بیت میشه 1024 مگا بیت یعنی 1024 برابر 1 مگابیت
قابلیت انتقال دیتا در نسل 3 موبایل نزدیک 20 مگابیت بر ثانیه خواهد بود یعنی 20 برابر 1 مگابیت برثانیه و 40 برابر 512 کیلوبیت برثانیه
البته این ظرفیت کل انتقال دیتا در نسل 3 هستش و اپراتورها از درصد بسیار کمی از این ظرفیت واسه دادن اینترنت به ملت استفاده میکنند یعنی کمتر از 1 درصد ظرفیت کل نسل سوم
اپراتورها به مردم سرعت 128 میدهند
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام