d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - اندروید روی ۱۹ هزار نوع دستگاه استفاده می‌شود
۰
plusresetminus
شنبه ۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۰
دردسر توسعه‌دهندگان ابزارهای موبایلی

اندروید روی ۱۹ هزار نوع دستگاه استفاده می‌شود

ایتنا - این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.
اندروید روی ۱۹ هزار نوع دستگاه استفاده می‌شود


تکه‌تکه شدن اندروید برای استفاده روی انواع دستگاه‌های الکترونیکی همچنان ادامه دارد و این مسئله باعث شده است توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و سازندگان ابزارهای کاربردی با مشکلات فراوان مواجه شوند.


به گزارش ایتنا از رایورز، تنها در طول ۱۲ ماه گذشته بیش از ۷ هزار نوع دستگاه الکترونیکی جدید سازگار با سیستم‌عامل اندروید روانه بازار شده‌اند که هر کدام از آنها نیازمند استفاده از ابزارهای کاربردی هستند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز Opensignal، تا پایان آگوست ۲۰۱۴ میلادی ۱۸ هزار و ۷۹۶ نوع دستگاه الکترونیکی مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید در سراسر جهان موجود بوده است که این رقم نسبت به ۱۱ هزار و ۸۶۸ نوع دستگاه الکترونیکی اندرویدی در مدت مشابه سال قبل رشد ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

این فرآیند طی چند سال گذشته افزایش قابل ملاحظه یافته است و کارشناسان می‌گویند که انواع مختلف دستگاه‌های الکترونیکی که این روزها مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید ساخته می‌شوند نسبت به سال ۲۰۱۲ میلادی چهار برابر شده است.

 

در این گزارش بر مزایای تکه‌تکه شدن اندروید برای استفاده‌های مختلف از آن روی دستگاه‌های الکترونیکی مختلف تاکید شده است و از انواع گوشی‌های موبایلی و تبلت‌ها گرفته تا خودروهای جدید، لوازم خانگی هوشمند، دستگاه‌های کارخانه‌ای و ... برپایه این سیستم‌عامل تولید می‌شوند.

مرکز Opensignal توضیح داد که سامسونگ همچنان بزرگ‌ترین تولیدکننده دستگاه‌های اندرویدی در جهان محسوب می‌شود و از ۱۳ دستگاه اندرویدی محبوب در بازار جهانی، ۱۲ مدل را سامسونگ تولید می‌کند.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته Galaxy S3 محبوب‌ترین دستگاه اندرویدی در جهان است و ۴۳ درصد این بازار به‌تنهایی در اختیار این گوشی هوشمند است.

سونی دومین بازیگر بزرگ بازار جهانی اندروید محسوب می‌شود که البته ۴.۸ درصد از این بازار را در اختیار دارد و پس از آن به‌ترتیب ال‌جی،‌ موتورولا و هوواوی قرار دارند.

 
 
کد مطلب: 31993
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام