۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۵

چشم‏‌انداز بهتری در انتظار بازار محصولات IT است

ایتنا- IDC پیش‏‌بینی کرده است بازار جهانی محصولات ITدر ماه‏‌های باقی‌مانده سال جاری میلادی وضعیت بهتری خواهد داشت.
چشم‏‌انداز بهتری در انتظار بازار محصولات IT است
شرکت IDC چشم‌‏انداز بهتری را برای بازار جهانی محصولاتIT در نیمه دوم سال ۲۰۱۴ ترسیم کرده است. تحلیل‏گران این شرکت پیش‌‏بینی کرده‌‏اند هزینه‏‌کردهای مردم جهان در بازارIT امسال ۴.۵ درصد (۴.۱ درصد برحسب دلار آمریکا) افزایش خواهد یافت و در مجموع به ۲.۱ تریلیون دلار خواهد رسید.


به گزارش ایتنا از همکاران سیستم، رونق بازار گوشی‌‏های هوشمند و محصولات نرم‏‌افزاری از جمله مهم‌ترین دلایل رشد بازار ITدر سال جاری میلادی اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، IDC معتقد است حدود ۱.۴ درصد از رشد هزینه‌‏کردهای جهانیان در بازار ITمربوط به بخش گوشی‏‌های هوشمند است، به عبارت دیگر از سهم بازار گوشی‏‌های هوشمند را از این میان حذف کنیم، هزینه‌‏کردها در بازار محصولات ITامسال فقط ۳.۱ درصد افزایش می‏‌یابد.

دیگر عاملی که باعث رونق بازار ITخواهد شد، رشد صنعت نرم‌‏افزار است. پژوهشگران IDC اعلام کرده‏اند بازار برخی محصولات و راهکارهای نرم‌‏افزاری مثل تحلیل‏گرهای داده، راهکارهای مدیریت داده و نرم‏‌افزارهای کار جمعی با شتاب بالایی در حال رشد است.

برآوردهای IDC همچنین نشان م‌ی‏دهد بازار رایانه‏‌های شخصی (PC) نیز رو به بهبود است. پیش‏بینی‏ تحلیل‌‏گران حاکی از این است که هزینه‏‌کردها در بازار رایانه‌‏های شخصی امسال ۳.۵ درصد افزایش خواهد یافت.

این رقم بالاترین نرخ رشد بازار رایانه‏‌های شخصی پس از سال ۲۰۱۰ است. پایان عمر ویندوز ایکس پی و افزایش استفاده از تبلت‌‏ها به جای رایانه‏‌های شخصی از جمله مهم‌ترین عوامل موثر بر این بازار اعلام شده است.

IDC اعلام کرده است بازار محصولات IT امسال در اقتصادهای نوظهور رشد چشم‌گیری خواهد داشت. پیش‏‌بینی شده است هزینه‏‌کرد هندی‏ها در این بازار امسال ۸ درصد و سال بعد ۱۵ درصد افزایش یابد. هزینه‏‌کرد برزیلی‌‏ها نیز امسال ۱۰ درصد و سال آینده ۱۳ درصد افزایش خواهد یافت.

روسیه از این نظر وضعیت خوبی ندارد که مهم‌ترین دلیل آن بحران اکراین و تاثیر منفی آن بر کسب و کارها اعلام شده است. انتظار می‌‏رود نرخ رشد هزینه‌‏کردهای روسیه در بازار IT در سال ۲۰۱۵ به ۷ درصد افزایش یابد.

نرخ‏ رشد هزینه‌‏کردها در بازارهای اروپا و آمریکا نیز به ترتیب ۲ درصد و ۴ درصد اعلام شده است.
کد مطلب: 31816
نام شما
آدرس ايميل شما

مهمترين اقدام برای پيشگیری از تکرار امثال کوروش کمپانی؟
اصلاح قوانين
برخورد قاطع
اصلاح گمرکات
آزاد کردن بازار
آگاه سازی مردم
هيچکدام