۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۸

بازدید ناگهانی مقامات چینی از مایکروسافت

ایتنا- مسئولان شرکت مایکروسافت با یک شوک جالب روبرو شدند زیرا در هفته گذشته و در اقدامی پیش‌بینی‌نشده، مسئولان و مقامات دولت چین از این شرکت بازدید حضوری به عمل آوردند.
بازدید ناگهانی مقامات چینی از مایکروسافت


مسئولان شرکت مایکروسافت با یک شوک جالب روبرو شدند زیرا در هفته گذشته و در اقدامی پیش‌بینی‌نشده، مسئولان و مقامات دولت چین از این شرکت بازدید حضوری به عمل آوردند.

به گزارش ایتنا از رایورز، این اقدام مسئولان چینی تا حد زیادی برای این شرکت نگران کننده بوده است زیرا این افراد هیچ دلیلی برای بازدید خود از این غول آمریکایی اعلام نکرده‌اند و با توجه به تهمت‌های اخیر به اپل در زمینهٔ جاسوسی اطلاعات، این انتظار می‌رود که مقامات چینی نسبت به مایکروسافت نیز بدبین بوده و برای تحقیق درزمینهٔ احتمال جاسوسی اطلاعات، به این شرکت سرزده‌اند.

البته مسئولان مایکروسافت در سطح رسانه‌ای با خوش‌بینی به این موضوع اشاره کرده‌‌اند و سخنگوی این شرکت دراین باره گفته است که مایکروسافت بسیار خوشحال است که پذیرای مقامات رده‌بالا کشور چین بوده است.

 

مایکروسافت روابط تجاری بسیار مناسبی با دولت چین دارد و کشور چین یکی از بازارهای موردعلاقه این شرکت بزرگ است و به‌زودی نیز کنسول بازی این شرکت یعنی اکس باکس وان، به‌عنوان نخستین کنسول در طول ۱۳ سال گذشته، در بازار چین عرضه خواهد شد.

چندی پیش نیز تلویزیون چین مایکروسافت را متهم کرده بود که از طراحی ویندوز ۸، نقشه ویژه‌ای برای جاسوسی اطلاعات چینی‌ها در سر داشته است که مایکروسافت با جدیت تمامی این اتهامات را رد کرد.
 
کد مطلب: 31612
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است