۰
plusresetminus
يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۰

هشدار درباره غارت اطلاعات شخصی در آیفون

ایتنا- برخی گزارش‌ها می‌گویند که حتی می توان به نسخه پشتیبان رمزگذاری شده از داده‌ها هم دسترسی پیدا کرد.
هشدار درباره غارت اطلاعات شخصی در آیفون


کارشناسان مجددا هشدار داده‌اند که داده‌های شخصی ذخیره شده بر روی آیفون شامل پیامک‌ها، فهرست تماس‌ها و عکس‌ها با استفاده از روش‌های مختلفی برای کارکنان اپل قابل دسترس است.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از رویترز، اگر چه جزییات این روش‌ها فاش نشده، اما تردیدی وجود ندارد که شرکت اپل هم از این مساله آگاه است که کارکنانش می‌توانند در صورت تمایل به شخصی‌ترین اطلاعات ذخیره شده کاربران بر روی آیفون دسترسی داشته باشند.

با استفاده از این روش‌ها می توان به نسخه پشتیبان رمزگذاری شده از داده‌ها هم دسترسی پیدا کرد و البته این نگرانی وجود دارد که دولت آمریکا هم از این مساله برای نقض حریم شخصی مالکان گوشی‌های آیفون سوءاستفاده کند.

Jonathan Zdziarski کارشناس امنیتی که جزییات این مساله را مورد بررسی قرار داده معتقد است حجم زیادی از داده های شخصی افراد به همین شکل سرقت شده و جالب این است که کاربران نمی توانند به هیچ شیوه ای مانع از سرقت اطلاعات خود شوند و راهی برای متوقف کردن آن وجود ندارد.

وی هشدار داده شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد اپل با آژانس امنیت ملی آمریکا در حوزه های اطلاعاتی و جاسوسی همکاری داشته و داده های شخصی سرقت شده افراد را در اختیار ان قرار داده است. البته اپل قبلا هم این مساله را تکذیب کرده بود.
- See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=۱۳۹۳۰۵۰۵۰۰۰۴۶۳#sthash.Ng۵b۸tfj.dpuf
کد مطلب: 31584
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام