کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

توضیحات رگولاتوری درباره افزایش نرخ مکالمات ایرانسل

گران شدن پیامک مطابق مصوبه

خبرگزاری مهر , 5 مرداد 1393 ساعت 11:13

ایتنا- واعظی چندی پیش از ایرانسل و رایتل بابت عدم افزایش تعرفه‌هایشان تقدیر کرده بود!
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: افزایش نرخ مکالمات و پیامک سیم کارتهای اعتباری ایرانسل از اول مردادماه و مطابق چارچوب مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صورت گرفته است.


به گزارش ایتنا از مهر، اپراتور دوم تلفن همراه - ایرانسل - برغم تاکیدات چندماهه اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر لزوم کاهش تعرفه های موبایل، تعرفه مکالمات سیم کارتهای اعتباری خود را افزایش داد.

حسن رضوانی - معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگو با مهر، درباره تغییر نرخ های ایرانسل اظهار داشت: ایرانسل تصمیم برای تغییرات تعرفه ای خود را ۳۰ تیرماه ۹۳ به رگولاتوری اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه براساس تصمیمات این اپراتور، تغییرات تعرفه ای برای سیم کارتهای اعتباری ایرانسل خواهد بود افزود: براین اساس نرخ تماس از سیم کارتهای اعتباری به تلفن ثابت و تعرفه پیامک چندرسانه ای این اپراتور کاهش پیدا کرده است اما تعرفه مکالمات داخل شبکه و خارح از شبکه به مقصد موبایل با افزایش همراه بواز ۶۲ تومان افزایش داشته و خارج از شبکه به مقصد موبایل افزایش داشته است.

معاون رگولاتوری با بیان اینکه این تغییرات و افزایش تعرفه ها در چارچوب مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بوده و مغایر با قانون نیست، ادامه داد: طبق مصوبات این کمیسیون، اپراتورهای تلفن همراه می توانند تا ۲۰ درصد تعرفه سیم کارتهای دائمی، نرخ مکالمات و پیامک سیم کارتهای اعتباری خود را افزایش دهند.

وی با تاکید بر اینکه ایرانسل برای اطلاع رسانی از طریق سایت رسمی و پیامک اقدام کرده است، گفت: بررسی ها نشان می دهد که اطلاع رسانی از طریق پیامک برای مشترکان اعتباری این اپراتور ضعیف بوده و این پیامک به همه مشترکان ایرانسل نرسیده است.

به گزارش مهر، نرخ مکالمات و پیامک سیم کارتهای اعتباری ایرانسل در حالی افزایش یافته است که این اپراتور برای جلب رضایت وزیر ارتباطات حدود دو ماه پیش تعرفه مکالمات سیم کارتهای دائمی خود را کاهش داده بود.

محمود واعظی چندی پیش با تقدیر از ایرانسل و رایتل که تعرفه هایشان را کاهش داده بودند از همراه اول خواسته بود در تعرفه مکالماتش تجدیدنظر کند.

بالغ بر ۹۰ درصد مشترکان اپراتور ایرانسل از سیم کارتهای اعتباری این اپراتور استفاده می کنند.

با تغییرات صورت گرفته تماس داخل شبکه از دقیقه‌ای ۶۲۰ ریال به ۶۶۹ ریال تغییر یافته است.

همچنین نرخ پیامک لاتین از ۱۶۰ ریال به ۱۹۹ ریال و تعرفه پیامک فارسی از ۱۰۰ ریال به ۱۰۵ ریال افزایش پیدا کرده است.

همچنین تماس خارج شبکه ایرانسل (از خط ایرانسل به خط ثابت) که پیش از این دقیقه‌ای ۸۵۲ ریال بود اکنون به ۷۹۹ ریال تغییر کرده است.

تماس خارج از شبکه ایرانسل (از خط ایرانسل به دیگر خطوط تلفن همراه) نیز از ۸۵۲ ریال به ۹۲۹ ریال تغییر یافت.


کد مطلب: 31578

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/31578/توضیحات-رگولاتوری-درباره-افزایش-نرخ-مکالمات-ایرانسل

ايتنا
  https://www.itna.ir