۰
plusresetminus
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۹

مایکروسافت به خاطر نوکیا ضرر داد

ایتنا- گویا عملکرد نامناسب کمپانی نوکیا، باعث ضرردهی مایکروسافت نیز شده است.
مایکروسافت به خاطر نوکیا ضرر داد


شرکت مایکروسافت اعلام کرد که سود این شرکت به دلیل عملکرد شرکت نوکیا کاهش یافته است. اما درآمدش از بخشهایی نظیر سرویسهای اینترنتی بالا رفته است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ساتیا نادلا - رییس اجرایی شرکت مایکروسافت - گفت: این نتایج نشان می‌دهد که تغییر مسیر مایکروسافت به سمت سرویس‌های اینترنتی به دلیل کاهش فروش کامپیوتر‌های شخصی در حال نتیجه دادن است.

سود خالص سه ماهه دوم مایکروسافت تا ۳۰ ژوئن با هفت درصد کاهش نسبت به دوره مشابه سال قبل به چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار رسیده که پایین‌تر از برآورد‌های بازار است. اما درآمد این شرکت از سرویس‌های اینترنتی ۱۷.۵ درصد رشد داشته است.

نادلا گفت: ما روی هدف اصلی خود به عنوان یک شرکت پلت‌فرم و بهره‌وری برای دنیای موبایل و اینترنت متمرکز هستیم و با تصمیمات سختگیرانه، نوآوری‌های جسورانه و عملکرد اجرایی متمرکز در حال رشد هستیم.

وی گفت: من مفتخرم که پیشروی ما به سمت خدمات اینترنتی درحال نتیجه دادن است و درآمد ما از این بخش در سال جاری مجددا دو برابر شده و به چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است.

اعلام این خبر در شرایطی است که تنها چند روز قبل مایکروسافت اعلام کرد که بزرگ‌ترین کاهش نیرو را خواهد داشت و رییس اجرایی این شرکت خواستار تمرکز تازه روی این شرکت و نوکیا شد.

این شرکت اعلام کرد که سال آینده ۱۸هزار تن از کارکنان خود را در سرتاسر جهان تعدیل خواهد کرد که اکثریت آنها از واحد تولید گوشی‌های نوکیا هستند.

این تعداد نیرو حدود ۱۴ درصد ۱۲۷هزار پرسنل مایکروسافت در سرتاسر جهان را تشکیل می‌دهند.
کد مطلب: 31556
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير