d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - گوگل کروم در ویندوز مصرف شارژ بیشتری نسبت به فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر دارد
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۵

گوگل کروم در ویندوز مصرف شارژ بیشتری نسبت به فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر دارد

ایتنا- فوربس می‌گوید به دلیل یه اختلال، کروم باتری بیشتری را نسبت به سایر مروگرها مصرف می‌کند.
گوگل کروم در ویندوز مصرف شارژ بیشتری نسبت به فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر دارد


اگر در یک لپ‌تاپ ویندوزی مشغول به کار هستید احتمالا باید مرورگر کروم خود را ببندید و از فایر فاکس یا در موارد اضطراری از اینترنت اکسپلورر استفاده کنید.

به گفته فوربز مشکلی در هسته‌های کروم به وجود آمده که باعث می‌شود این مرورگر در حین باز بودن باتری بیشتری را نسبت به دیگر مرورگر‌ها مصرف می‌کند.


مشکل ریشه‌ای که کروم با آن دستو پنجه نرم می‌کند “system clock tick rate” خوانده می‌شود که مقصر اصلی روشن کردن گهگاهی سی‌پی‌یو دستگاه است. به صورت پیش‌فرض کروم بر روی ms ۱.۰۰۰ تنظیم شده و اینترنت اکسپلورر و موزیلا فایرفاکس با پیشنهاد مایکروسافت بر روی ۱۵.۶۲۵ ms قرار گرفته‌اند. پس به صورت طبیعی این نرخ کروم باعث تاثیر زیاد بر روی باتری دستگاه خواهد بود. در همین رابطه فوربز می‌نویسد:

در حقیقت در نرخ 1.000 ms پردازنده دستگاه در هز ثانیه ۱۰۰۰ بار بیدار می‌شود. اما به صورت پیش‌فرض در ۱۵.۶۲۵ ms پردازنده دستگاه تنها ۶۴ بار در هر ثانیه بیدار می شود تا اطلاعات جدید و رخ‌داد‌هایی که نیاز به توجه دارند را بررسی کند. خود مایکروسافت معتقد است که نرخ ۱.۰۰۰ ms در کروم می‌تواند تا ۲۵ درصد مصرف باتری دستگاه شما را افزایش دهد.

البته این مشکل در گنو/لینوکس و مک وجود ندارد چون واحد تیک ریت (tick rate) سیستم در آن‌ها متفاوت است.
در آزمایشات انجام شده برای تعیین مقدار مصرف باتری توسط مرورگر‌ها نیز این نکته ثابت شده که در بین آن‌ها اینترنت اکسپلورر بهترین و گوگل کروم پر مصرف‌ترین در عرصه مصرف باتری هستند.

هنوز هیچ راه‌حلی برای این مشکل از سمت گوگل ارائه نشده است اما شما می‌توانید در بخش مخصوصی که گوگل برای خبر دادن از باگ‌های جدید Google bugs ایجاد کرده این مشکل را مطرح کنید تا سریع‌تر به آن رسیدگی شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب اصلی در فوربز را از اینجا مطالعه کنید.

منبع: فارنت
کد مطلب: 31472
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير