۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۲

راه‌اندازی نسل سوم تلفن همراه هوشمند در نیمه دوم سال

ایتنا- رومینگ ملی سرویسی است که مشترکین می‌توانند در نقاطی که اپراتور خود آنتن دهی ندارد از خدمات اپراتورهای دیگر استفاده کنند.
راه‌اندازی نسل سوم تلفن همراه هوشمند در نیمه دوم سال


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افتتاح فاز دوم رومینگ ملی از امروز اظهار امیدواری کرد که این اقدام مقدمه‌ای باشد تا در نیمه دوم امسال نسل سوم تلفن همراه هوشمند را در سراسر کشور داشته باشیم.


به گزارش ایتنا از فارس، محمود واعظی گفت: در مراسم افتتاح مرحله اول آزمایشی رومینگ ملی رایتل با دو اپراتور دیگر قول دادم تا نیمه ماه مبارک رمضان رومینگ ملی بین همه اپراتورها صورت پذیرد و سراسری شود. خوشبختانه با تلاش فراوان همکاران و همکاری خوب و همه جانبه اپراتورها تلفن همراه این امر محقق شده و امروز رومینگ ملی سراسری افتتاح خواهد شد و آنتن دهی شبکه تلفن همراه برای همه مشترکان همراه اول، ایرانسل و رایتل افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: رومینگ ملی خدمتی است که با استفاده از آن، مشترکین می‌توانند در نقاطی که اپراتور خود آنتن دهی ندارد از پوشش دهی و خدمات پایه تلفن همراه شامل تماس صوتی، پیامک و اینترنت همراه سایر اپراتورها استفاده کنند. بدین ترتیب مشترکین تقریبا در هر منطقه ای که آنتن یکی از اپراتورها نصب باشد می توانند تمام خدمات تلفن همراه را داشته باشند و این جا به جایی رایگان است و برای مشترکان هزینه‌ای نخواهد داشت.

وزیر ارتباطات در عین حال گفت: در حالت رومینگ، کیفیت ارائه خدمات به مشترکین، مطابق سطح کیفیت خدمات اپراتور میزبان خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد که این اقدام مقدمه‌ای باشد برای اینکه ما در نیمه دوم امسال نسل سوم تلفن همراه هوشمند را در سراسر کشور داشته باشیم.
 
کد مطلب: 31400
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام