کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

به کمک اختراع جدید دانشگاه MIT

پارک‌های آمریکا با نور خورشید گوشی شما را شارژ می‌کنند

15 تير 1393 ساعت 14:22

ایتنا - از هفته آینده این نیمکت‌ها در بسیاری از پارک‌های بوستون نصب می‌شوند و اگر این طرح موفق باشد، در دیگر ایالت‌های آمریکا هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ایالت بوستون در آمریکا طرح جدیدی ارایه کرده است که برمبنای آن می‌توانید زمانی که در فضای سبز حضور دارید و از محیط پیرامون خود لذت می‌برید، به کمک انرژی‌های پاک دستگاه الکترونیکی موبایلی خود را شارژ کنید.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم، در این طرح نیمکت‌های هوشمندی با نام Soofas در پارک‌ها نصب شده‌اند که انرژی خورشیدی را از طریق پنل‌های هوشمند دریافت می‌کنند و به مردم امکان می‌دهد از این طریق دستگاه موبایلی خود را شارژ کنند.

این نیمکت‌ها همچنین می‌توانند به عنوان ابزاری برای انتقال اطلاعات مورد استفاده قرار بگیرند و اطلاعاتی مانند کیفیت هوا، میزان آلودگی صوتی محیط و... را از طریق شرکت مخابراتی Verizon ارائه دهند.

نیمکت‌ها توسط آزمایشگاه رسانه‌ای دانشگاه MIT اختراع شده‌اند و البته در ساخت آنها بر اساس طرح Changing Environments به عنوان بخشی از پروژه "برنامه‌های نوآورانه Verizon" نوآوری‌های فراوان صورت گرفته است.

گفته می‌شود که از هفته آینده این نیمکت‌ها در بسیاری از پارک‌های بوستون نصب می‌شوند و اگر این طرح موفق باشد، در دیگر ایالت‌های آمریکا هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.


"مارتین جی. والش"(Martin J. Walsh) شهردار بوستون در این خصوص گفت: «ما بسیار خوش‌شانس هستیم که چنین محققان و کارشناسانی را در اطراف خود داریم و به کمک آنها موفق شده‌ایم با استفاده از انرژی خورشیدی، خدمات الکترونیکی نوین و کاربردی در اختیار شهروندان بگذاریم».

کارشناسان پیش‌بینی کردند که اگر از این طرح استقبال خوبی شود، در آینده نزدیک می‌توان این نیمکت‌ها را در پارک‌های سراسر جهان مشاهده کرد.
 


کد مطلب: 31179

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/31179/پارک-های-آمریکا-نور-خورشید-گوشی-شارژ-می-کنند

ايتنا
  https://www.itna.ir