۰
plusresetminus
يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۷

فیس‌بوک از کاربرانش تست روانشناسی گرفت

ایتنا- نتیجه تست روانشناسی فیس‌بوک می گوید اگر دوستانتان پست‌های منفی منتشر کنند، شما هم ناخوآگاه تحت تاثیر قرار می‌گیرید!
فیس‌بوک از کاربرانش تست روانشناسی گرفت


مدیران سایت فیس‌بوک با بررسی داده‌های ۶۸۹۰۰۳ کاربر برای یک هفته بر روی آنها آزمایش های روانشناسی به عمل آورده و نتایج این بررسی ها را در یک مجله علمی منتشر کرده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از دیلی میل، این بررسی‌ها نشان داده که پست‌های منفی کاربران با واکنش‌های مثبت بیشتری مواجه شده است. هدف اصلی این بررسی‌ها پی بردن به تاثیر پست‌های ارسالی کاربران بر حال و هوا و شرایط روحی دیگر کاربران بوده است.

نکته مهم دیگری که از طریق این بررسی به دست آمد، این بود که کاهش پست‌های مثبت منجر به افزایش پست‌های منفی در این سایت می‌شود.

نتیجه کلی این بررسی آن بوده که قرار گرفتن در معرض احساسات دیگر کاربران منجر به تغییر رفتار و پست‌های دوستان وی می‌شود و از جمله کاربرانی که در معرض پست‌های احساسی قرار می گیرند مطالبی را ارسال می کنند که متناسب با آن احساسات است.

پست‌های منفی اگر چه همدلی و حمایت دیگر کاربران را برمی‌انگیزند، اما به کاهش ارسال پست‌های مثبت هم منجر شده و در عوض پست‌های حاوی احساسات منفی جایگزین می‌شوند.
در مقابل زمانی که کاربران پست‌های مثبت و شاد ارسال می کنند، بقیه هم از همین الگو پیروی می‌کنند.

فیس‌بوک به همین منظور میلیون‌ها پست را بررسی کرده و پی برده که چهار میلیون پست حاوی احساسات مثبت و ۱.۸ میلیون پست حاوی احساسات منفی بوده‌اند.

این بررسی تنها بر روی کاربران انگلیسی زبان فیس بوک انجام شده، اما محدوده جغرافیایی خاصی برای انجام آن در نظر گرفته نشده است.
کد مطلب: 31150
نام شما
آدرس ايميل شما

آیا شما از نسخه ایرانی تلگرام (هاتگرام یا تلگرام طلایی) استفاده می‌کنید؟
بله
گاهی
خیر