۳
۰
plusresetminus
شنبه ۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۶

وزیر ارتباطات: چرا مردم باید اینقدر هزینه موبایل بدهند؟

ایتنا- واعظی: دولت پیگیر حقوق مردم است اما در این زمینه تبلیغ نمی‌کند.
وزیر ارتباطات: چرا مردم باید اینقدر هزینه موبایل بدهند؟


وزیر ارتباطات گفت: طرح موضوع تعرفه‌های همراه اول از سوی من به نوعی حمایت از حقوق مردم و به ویژه تهرانی‌ها است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، محمود واعظی در پاسخ به این سوال که در سال‌های گذشته و در دولت‌های قبل جریمه‌های اپراتورها و شرکت‌های متخلف اعلام می‌شد تا مردم در جریان تخلفات آنها قرار گرفته و از رقم جریمه‌ها مطلع شوند، اما طی یک سالی که از دولت یازدهم می‌گذرد خبری در این زمینه منتشر نشده است و آیا این موضوع به معنای آن است که در این دوره تخلفی صورت نگرفته یا اینکه وزارت ارتباطات با نرمش بیشتری با شرکتها برخورد می کند، گفت: در حال حاضر سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی برای دسترسی مردم به حقوق‌شان از تمام ابزار‌های خود استفاده می‌کند.

وی در عین حال عنوان کرد: با این وجود این دولت درباره‌موضوعات مختلف این روش را ندارد که افکار عمومی را درگیر حاشیه کند.

وزیر ارتباطات و اطلاعات همچنین خاطر نشان کرد: البته این حرف به این معنی نیست که ما کار خود را انجام ندهیم به عنوان مثال اکنون بحث‌های بنده درباره‌ مسئله‌ای مانند تعرفه‌های همراه اول به نوعی حمایت از حقوق مردم و به خصوص تهرانی‌ها محسوب می‌شود که چرا باید اینها تا این اندازه هزینه پرداخت کنند؟

واعظی ادامه داد: در ارتباط با موضوعات دیگر نیز ما پیگیری‌هایی انجام داده و به طور مرتب با اپراتورها جلسه داریم و این مسائل را دنبال می‌کنیم اما کمتر در این زمینه تبلیغ می‌کنیم.

علی‌اصغر عمیدیان - رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات - نیز در این زمینه اظهار کرد: در دولت فعلی ما سنگین‌ترین جریمه‌ها که کم‌کردن زمان است را در برنامه داریم.

معاون وزیر ارتباطات با بیان این‌که در سازمان تنظیم مقررات کمیته‌ای به نام تعلیق و جریمه راه‌اندازی شده، اظهار کرد: تنها در یک مورد وقتی مخابرات یکی از مصوبات ما را اجرایی نکرده بود ما حتی به سازمان بورس هم نامه زدیم در حالی که پیش از این هیچ‌گاه سابقه نداشته که برای تخلفات صورت گرفته به بورس نامه زده باشند.
 
کد مطلب: 31125
نام شما
آدرس ايميل شما


arash
feedback
Iran, Islamic Republic of
راه حلش سادست ، رقابت سالم ،
تعرفه همراه اول زیاده ؟ 2 تا شرکت دیگه وجود دارن که اگه خدماتشون رو بهتر کنن ، می تونن همراه اول رو حتی تا مرز ورشکستگی پیش ببرن .
حسین
feedback
Iran, Islamic Republic of
برادر
مشکل اینجاست که اینا همشون دستشون تو یه کاسه است!
1111
feedback
Iran, Islamic Republic of
رقابت میکنن ولی برای خالی کردن جیبه ما.البته با همکاری هم
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است