۰
plusresetminus
شنبه ۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۶
پایان استفاده از سیستم‌های امنیتی ورودی

با گوگل "رمز عبور" را برای همیشه فراموش کنید

ایتنا - در این اتفاق نیاز نیست رمز عبور وارد کنید و فقط نیاز است که دو دستگاه از طریق فناوری ارتباطی بلوتوث به یکدیگر متصل شوند تا استفاده از رمز عبور را برای همیشه کنار بگذارید.
با گوگل "رمز عبور" را برای همیشه فراموش کنید


شرکت گوگل با فناوری جدید خود این مسئله را ثابت کرد که زمان بازنشستگی "رمز عبور" فرا رسیده است و دیگر نیازی نیست کاربران نگران اطلاعات ذخیره شده در حساب‌های کاربری و دستگاه‌های الکترونیکی همراه باشند.


به گزارش ایتنا از رایورز، گوگل در آخرین اقدام خود تلاش کرده است دستگاه‌های الکترونیکی مبتنی بر سیستم‌های عامل اندروید و Chromebook را به‌نوعی با یکدیگر ادغام کند تا در نهایت زمان کنار گذاشتن رمزهای عبور فرا برسد.

این شرکت بزرگ اینترنتی هفته جاری کنفرانس سالانه Google I/O را برگزار کرد و طی آن Android L به عنوان سیستم‌عامل جدید گوگل با قابلیت‌های جدید و امکانات متفاوت معرفی شد.

در جریان معرفی این سیستم‌عامل، گوگل از اتصال هوشمند دستگاه الکترونیکی موبایلی به یک دستگاه ثانویه خبر داد که امکان باز کردن قفل گوشی هوشمند یا رایانه لوحی را به صورت ایمن فراهم می‌کرد و به کاربران امکان می‌دهد تا بر اساس فناوری پوشیدنی مبتنی بر سیستم‌عامل ویژه Android Wear بتوانند به راحتی با یک اقدام وارد همه حساب‌های کاربری خود شوند.

"ساندر پیچای"(Sundar Pichai) مدیر دو گروه Chrome و اندروید در شرکت گوگل طی سخنرانی خود در همایش یاد شده توضیح داد که Chromebook در حال کسب قابلیت‌هایی شبیه اندروید است و اگر شما رایانه Chromebook خود را باز کنید و یک دستگاه اندرویدی در جیب داشته باشید، لپ‌تاپ به صورت خودکار قفل گوشی‌تان را باز می‌کند و به راحتی می‌توانید وارد حساب کاربری گوگلی خود شوید.

 

در این اتفاق نیاز نیست رمز عبور وارد کنید و فقط نیاز است که دو دستگاه از طریق فناوری ارتباطی بلوتوث به یکدیگر متصل شوند تا استفاده از رمز عبور را برای همیشه کنار بگذارید.

البته همه قابلیت‌ها به اینجا ختم نمی‌شود و زمانی که گوشی به رایانه Chromebook شما متصل است، روی رایانه آخرین اتفاقات اعم از پیام‌ها و تماس‌های دریافتی را در اختیار می‌گیرید و حتی می‌توانید متن پیام‌ها را هم بخوانید.

در این شرایط ابزارهایی در اختیار شما گذاشته می‌شود که به کمک آن می‌توانید پاسخ هر پیام را داخل رایانه تایپ کنید و به گوشی بفرستید تا دستگاه اندرویدی به صورت خودکار آن را به مخاطب مورد نظر ارسال کند.

 
 
کد مطلب: 31115
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است